Kedilerim Kusuyor:((

Eylemb1907

Benim bir kedim bir haftadır kusuyordu veterinerde tedavi görüyordu kan değerleri düzgün çıktı ama hala düzelmedi şimdi de diğer kedim kustu veterinerler bir şey bulamadı şehrin en iyi veteriner kliniğine gidiyorum artık ne yapacağımı şaşırdım neden böyle olmuş olabilir 😔

6 CEVAP

aylinceyda

Yedikleri yemekleri mi, safralarını mı veya başka bir şey mi kusuyorlar? Şu an bir yakınımın kedileri aynı problemi yaşıyor fakat onların ki enfeksiyonla alakalı kan değerleri kötü çıkmış. Eğer hepsi aynı sorunu yaşamasaydı midesinde tüy birikmesi sonucu onu çıkarmaya çalışıyor derdim. Bazı kedilerin sindirim sistemi daha yavaş çalıştığı için yumru halinde kalıp, kusamıyabiliyorlar. Üşütme ihtimalleri de var. Başka belirtiler yaşıyor musunuz?

aylinceyda

Kan tahlili dışında viral enfeksiyonlar/hastalıklar için yapılan ayrı testler var. Mide, bağırsak ve hormonla alakalı problemler olabilir.

sevilay28

Benim de kedimin hiçbir belirtisi yoktu ama sürekli kusuyordu 2 hafta önce. Meğerse mamadanmış. Açık mama alıyordum artık bayat mıydı neydi. Kapalı mamaya geçince düzeldi

Eylemb1907

@Aylinceyda ilk gün kedim kan kustu ardından bazen mide suyu bazen yedikleri mamayı çıkardı bugün kusan kedim ise mamasını çıkardı başka belirtiler yok

chrollovlad

benzer sorunu yaşıyorum bana ulaşır mısınız lütfen

EfeP

Merhaba benim de british kedim yaklaşık 10 gün boyunca kustu ne yese kusuyordu. Vet te birçok serum iğne yedi geçici çözüm oldu kusmaya devam etti gastrit sorunu varmış safra kusuyordu artık. En son lansor adlı ilaçtan her gün bir kapsülün 10/1 i oranında vererek düzelttik. 1 hafta içinde iyileşti. Şimdi İlaç kullanmıyorum. Çok nadir ayda 1 olursa o gün lansor veriyorum. Mama olarak da Hills gastro id mamadan yiyor. Sağlığı iyi