Yemek Yemiyor, Su İçmiyor

banuu32

Bir gün önce sokaktan 2-2,5 aylık bir kedi sahiplendim ve aldığım gibi veterinere götürdüm. Veterinerde çok da güzel yaş mama yedi. Ama şu an hiçbir şey yemiyor. Yedirmeye çalıştığım mamaları ucundan azıcık yiyip bırakıyor hemen. Hiç su da içmedi. Ne yapabilirim?

3 CEVAP

Salihaylmz

Stres yapmıştır belki yeni ev yeni ortam
Normalde yaş mamaya hayır demezler
Veterinerde verdiğiniz yaş mama ile evde verdiğiniz aynı Yaş mama mi acaba

Yeni bir ortam olduğu için biraz yabancılamış olabilir. Mamasını ve suyu onun rahatlıkla görüp erişebileceği bir yere koyun ve evi gezmesi için rahat bırakın. Kendi kendine rahatlayıp yiyecektir. Hala aynı şekilde devam ederse şırınga yardımı ile püre yaş mamayı ve suyu çekip verebilirsiniz.

Yagizsolakk

Stress. Yabancılık çekme sebep budur fazla baskı yapmadan alıp alıp mamanın suyun önüne bırakın ve tepesinde beklemeden sonuca ulaşırsınız.