Köpeğimi Odada Yanlız Bırakamıyorum

Umranxxx

Merhaba 4 gündür maltese köpeğim var 5 aylık çok seviyoruz çokta iyi anlaşıyoruz tuvalet eğititmini de öğrettik daha önce köpek bakmadık ama acemilik çekmedim şimdi tek bir sorunum var onu oturma odasından çıkartmak istemiyorum tuvalet eğititmini tam anlamıyla kavramak için alan daraltmak gerekmiş ama biz odadan çıkınca yanlız kalmak istemiyor havlıyor kapıları tırmalıyo işin garip tarafı gece yapmıyo gün içinde yapıyo mutfaga bile gitsem illa yanında bırı kalcak ben nasıl alıştırcam akıl verın nolur

10 CEVAP

zibityus

tuvaletini dışarı yapması gerekiyor aşıları bittiyse. 3 saatte bir dışarı çıkararak dışarı yapmaya alıştırmalısınız. köpeğe çok stres yüklüyorsunuz eve yaptırarak.

zibityus

öncelikle komşuları değil köpeği düşünmelisiniz, hiçbir köpek zaten sürekli havlamak istemez, demek ki köpek zor durumda. yani komşum ne der diye düşünmeyin komşunuza ne bahane uydurursunuz onu düşünün eğer çok rahatsız olacaksanız onların şikayetinden. bu bir süre sonra geçecek çünkü. şu videoları bir izleyin ( https://www.youtube.com/watch?v=CG7nEmU47G8&feature=youtu.be )
( https://www.youtube.com/watch?v=ZTXwlHQSu4Y&feature=youtu.be ) sonra kral köpek ailesi ile iletişime geçmelisiniz ve ( https://www.youtube.com/playlist?list=PLMhSnKShK_RTklCLmfEeBXT8TB0eeIeHf ) buradaki videoların hepsini izleyip yanlış bildiklerinizi uyguladıklarınızı düzeltmelisiniz böylece sadece bu sorunu da değil ileri de karşılaşabileceğiniz bir çok sorunun da olmaması için adımlar atmış olacaksınız kısacası köpeği dengede tutmayı başarmayı öğrenmiş olacaksınız bu sadece sizin için değil köpeğin de sağlığı için önemlidir.

Umranxxx

Nerdeyae yarım saat yada 1 saatte bır çiş yapıyor ne zaman yapacağı beli olmuyor dışarı çıkardığımda mümkün olduğunca eve gelene kadar yapmıyor aşılarının bitmesine de 1.5 ay varmış

zibityus

aşıları bitmeden dışarı nasıl çıkarıyorsunuz

zibityus

aşıları da nasıl bitmedi 5 aylık köpeğin

Umranxxx

Bize geleli daha 1 hafta oldu eski sahibi bitirmemiş aşı kartı il veterinere gittim orda baktılar şimdi corona 1 aşoso yapıldı corona 2 ve kuduz 1er hafta ara ile yapılacakmış dışarı çıkartmıyorum evde pede alıştırdım veterınere de araba ile götürüyorum evde çit yaptım çok araştırdım bu şekilde daha iyi öğreniyorlarmış ama çok aşırı düşkün ev içinde biz nereye o oraya adım adım gitmek istiyor tek kalmıyo havlıyo ıslık çalar gibi sesler çokarıyo ama çitten çıkartınva da halıya yapıyo ben onu tek kalmaya nasıl alıştırcam bilmiyorum havlaması sorun deği de komşular rahatsız olur diye endişe ediyorum 😒

zibityus

heryere sizinl gelmesi kapıyı kapatnıca havlaması hepsi sizi yönetmek için yöneticilik sorumluluğunu siz alırsanız bunlar olmaz

Umranxxx

Peki bunu nasıl sağlayacağım nolur bana fikir verin komşular rahatsız olmadan bu durumu çözmem lazım

Umranxxx

Tamam bunları inceleyeceğim çok teşekkürler 🙏

Bende 3 aylık golden var 1 aydır bende belki cinsindendir bilmiyorum ama havlaması olmadı. Çitti denedim hiç rahat etmedi. Bu yüzden küçük bir odayı ona ayırdım halıyı kaldırdım. Şöyle yaptım ben geceleri hariç kapıyı tırmaladığında gidip bakmıyorum bir süre sonra vazgeçiyor. İlk geldiği zaman kadar yapmıyor zamanla azalıyor. Benim tavsiyem anında yanına gitmeyin. Sustuktan bir süre sonra gidin ben evin diğer odalarına çıkardığımda benimkide halıya yapıyor. Gözlemliyorom koklayarak aranıyorsa hemen odasına götürüyorum. Yapana kadar çıkmıyor. .