Yavru Kedimin Karnındaki Şişlik

Merhaba arkadaşlar, bugün sokaktan yavru bir kedi sahiplendim (yaklaşık 3.5 aylık) veterinere götürdüm iç dış parazit tedavisi yaptırdım. Eğer iç parazit ise bir günde geçeceğini söyledi veteriner. Eğer geçmezse adını bilmediğim bir hastalık olabileceğini söyledi. Ama sizinde ne olabileceğine dair fikrinizi almak istedim. Gerçekten çok üzüldüm umarım ciddi bir sorunu yoktur.

2 CEVAP

evkedisimia

bildiği,m kadarıyla fip diye bir hastalık var ama karın şişmesi vb içeriyor geçmezse ve fip belirtileri gösterirse diye belirtilere bir internetten bakın, başka bu tarz hastalıklar da var -ama görme ihtimaliniz biraz düşük sokakta başka kedilerle kaynaştıysa fln belki- yoktur büyük ihtimalle ancak 2-3 gün bir şey olmazsa endişelenmeyin bence😊

aylinceyda

Bağırsak değerleriyle alakalı sorunlarda da karın şişmesi yaşanabiliyor. İnternette kedilerde karın şişliğinin neden olacağı hakkında birçok yazı var bakmanızı tavsiye ederim. Umarım Fip değildir, iç parazit veya bağırsaklarıyla alakalı bir sorundur da çözülür.🙏🏻