Kedimi Kısırlaştırmanın Zamanı Geldi Mi?

cisemfiruze

Yaklaşık bir aydır erkek kedim önceden hiç huyu olmadığı halde evin farklı yerlerine işemeye başladı,bu kısırlaştırma zamanının geldiğine işaret midir?

8 CEVAP

dollfacepersian

Evet,bu kızgınlık davranışlarının en belirginlerindendir.
Kokuyu aldıkça tekrar yapacaktır. Sirkeli su veya Get Of Sprey kullanarak kokuyu ortadan kaldırabilirsiniz.

Badems

Spreylerin işe yaramadığını duymuştum, memnunum diyen olmadı açıkçası. Sirkeli su, amonyak bu kokuyu kaldırır ortadan. Ama tabii devam etmemesi için kısırlaştırmanız lazım bir an önce.

dollfacepersian

Badems
Ben get off sprey + sirkeli su kullandım. Sirkeli su sayesinde işe yaramış olabilir bilemiyorum

Badems

O da olabilir, benim deneyimim yok hiç etraftan duyduğum bu şekildeydi

dollfacepersian

Badems
Ben mutfağa girmesin diye almıştım ilk. Mutfak girişine yere sıkmıştım. Kokusu kedimi rahatsız etmişti. İlk kapının önünde temkinli davrandı. Sonra spreysiz alana atlayarak içeri girmişti. Bu işe yarıyor anlamına geliyor emin değilim

Badems

Kolonya da birebir istenmeyen yerlere gitmemesi konusunda aklınızda olsun. Birkaç damlası yeter

hazalsenol

Kızgınlığa girdiği an kısırlaştırabilirsin ben de ilk kızgıınlığa girdiğinde eş bulamadım ve kısırlaştırdım. Erkek kedi kızgınlıktaykende kısırlaştırılabiliyor. Bu bizim gibi erkek kedi sahipleri için bir avantaj

sulede

erkek kedilerin koku bırakma huyu kısırlaştırma işlemi için en belirgin özellik aslında ama yinede bir veteriner hekim daha doğru karar verebilir.zaten o koku bırakma işlemi normal bir çiş kusundan daha farklıdır.mutlaka farkı hissedersiniz.bazen kediler kızgınlık donemi dısındada bunu yapabilirler (eger çiş ise bu).iyi aksamlar