Dişi Kedi Kızgınlık Ve Kısırlaştırma

Busebakis

Merhaba arkadaşlar kedimin kızgınlığa girdiğini nasıl anlarım sürekli miyavlamaya başladı ama kuyruğunu kaldırıp gezme her yere sürtünme gibi şeyler yok aşamalı olarak mı başlıyor bunlar? Kısırlaştırmayı düşünüyorduk tam bu aralar ancak sanırım kızgınlığa girdiyse geçmesini beklememiz lazım. Veterinerimiz normal anestezi ile uyutuyormuş gazı tercih ederdim ama yapan güvenebileceğim bir veteriner bulamadım arada çok fark var mı? Teşekkür ederim.

2 CEVAP

aylinceyda

Her kedi aynı kızgınlık belirtilerini göstermeyebilir. Hatta bazı kediler hiç belirti göstermiyebiliyor. Miyavlaması arttıysa, her zaman ki miyavlamalarını benzemiyorsa bu da kızgınlık için yeterli bir belirtidir. Farklı vücut hareketleri dışında dışarıyı sürekli izlemeye başlaması, daha sevecen olması da bir belirtidir.

Yagizsolakk

Aşamalıda olabilir keza farklılıkta olabilir alışılan hareketlerden. 6-7ay hormon kanda oldugu için kızana girecektir ama salgı tıslatması yapma olayı yüksek oranda olmayacaktır. Normal bişey yaşanılanlar