Parlak Tüyler

Anonymus944867

Kedilerin tüylerini pofuduk parlak yapacak yardımcı olacak bir ek gıda vitamin önerir misiniz?(mama:orijen)

6 CEVAP

Ozge00

Öncelikle kedinizi yıkamayın.

Ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Kediniz zaten sağlıklı ise guzel tüyleri vardir.
Tüyleri cansız sağlıksız duruyorsa veterinere danışın

melist35

kedi haftada 2 kez yıkanmaz, tüy yapısını bozarsınız. yıkamak zaten kediyi strese sokan bişeydir. senede max 2 kez yıkanmalı, o bile çok gerekli sayılmaz. ayrıca sirke kokusu kediyi tribe sokar. gerçekten çok ilginç şeyler denenip öneriliyor burda. dehşete düşüyorum bazen.

soru sahibine, tüy sağlığı için biotin ve çinko desteği vermeniz gerekir. gimcat cheese paste biotin verebilirsiniz. kürk değiştirme zamanlarında da kullanıyoruz biz, çok etkisi oldu, yumuşacık ve parlak yapıyor. onun harici düzenli kullanım olarak mutamin somon yağını kullanabilirsiniz. sirke falan denemeyin sakın yani :D bir de balık içerikli mamaların tüy sağlığına etkisi daha büyüktür / kuzulu tavukluya istinaden

MetehanHan

Hiç ekstra birşey yapmadan iyi kuru ve yaş mama sürekli temiz su temiz kumu yeterli

orhanhan44

Ben kedimi sirkeli suyla haftada iki kez yıkıyorum tüyleri yumuşacık ve parlak vitaminde kullanmıyorum tüyleri için

Alperen07

VPN kedi köpek tüy sağlığı için vitamin var burda bir arkadaş önermişti araştırdım çok çok faydalı bir ürünmüş içinde 50 kapsül var 95 ₺ den başlıyor fiyatı 150₺ ye kadar çıkıyor siteden siteye fiyat değişiyor ben kedime almayı düşünüyorum tüy dökümünü azaltıyor ve sıkı daha parlak tüylerinin olmasını sağlıyormuş alıp deneyince de yazarım buraya inşallah

Denizygt

Kuru mamanın içeriği iyi olur ve ekstre iyi bir markanın balık yağını kullanırsanız hem bağışıklığı için hem tüy sağlığı için çok iyi oluyor.