Pede Yapmaya Alışan Köpek Sokağa Yapar Mı?

fairnyks

bir yavru sahipleneceğim.ona şimdiden kışlık kabanlar,ayakkabılar bakıyordum.O sırada sahipleneceğim kişi bana şuanda çimlerden mikrop kaptığını,cildinin alerji yaptığını bu yüzden güneş görmemesi gerektiğini ve pede yaptığını,fakat kesnlikle tuvalet eğitimi olduğunu,asla eve normal şartlarda yapmayacağını,3hafta sonra krem bitimindede geri sokağa çıkarabilceğimi söyledi.Sizce pede şuan yapmaya başlayan bir köpek,ileride tuvalet eğitimi olsa bile unutup eve işer mi?köpek 7-8 aylık.. şimdiden teşekkürler

2 CEVAP

Whitedog

merhaba, köpek arkadaş size geldiğinde onu 3 saatte bir dışarıya çıkararak temeli atmaya başlayabilirsiniz, yetişkin olduğunda bunu günde 3e düşürebilirsiniz. veteriner hekim tavsiyesiyle evde duracağı süreç boyunca eve yapması gerekir ama köpekler eve tuvalet yapmamak için kendilerini çok tutarlar, eve yapmak onlar için inanılmaz bir strestir, bunu unutmayın. tedavi bitiminde üç saatte bir çıkararak tuvalet alışkanlığı kazandırabilirsiniz, sabırlı olmanız yeter. tuvalet alışkanlığı kazanmış ve ihtiyacına uygun şekilde dışarı çıkan bir köpek zaten eve yapmaz :)

Mehmetkr

Köpeğe kaban ve ona benzer giysiler giydirmeyin. Onun dışında diğer arkadaş haklı