Mamalarınızı Nasıl Muhafaza Ediyorsunuz?

Seydacelk

Açılan kuru ve yaş mamalarınızı nasıl saklıyorsunuz, bayatlamaması içi vs.?

12 CEVAP

alabalik32

Kuru mama cam şişelerde. Yaş mama buzdolabında

ulkuaydnn

Aldığınız kuru mamayı mutlaka cam kavanoza koyun ve açıp kapatırken ağzını iyice kapattığınıza emin olun hava alıp bayatlamasın. Yaş mamaları da buzdolabına koyun.

Zeynepulku

Yas mamayi buzlukta kuru mamayi cam kavanoza saklıyoum

ferhat05

Kuru mamayı paketinde ağzı iyice kapalı bir şekilde kuru, serin ve güneş görmeyen bir alanda saklıyorum. 15kglık olduğu için kargo kutusundan çıkartmayıp üstünü kapatıyorum. Cam şişeye de mamayı dolduruyorum her hafta. Yaş mamayı da açıldıktan sonra buzdolabına koyup, buzdolabı poşetinde ağzı iyice sarılı hava almıcak ve buzdolabını kokutmıcak şekilde muhafaza ediyorum.

Seydacelk

Plastik bir kap içerisinde saklamanın zararı var mıdır?

ulkuaydnn

Plastik vb. gibi maddeler genel olarak tüm canlıların sağlığı için sıkıntılı. O yüzden elinizden geldiğince cam kullanın. Mama-su kapları, mamaları korumak için kullandıklarınız hiçbiri plastik olmamalı.

elifkonakci

Kuru mamayı çoğu zaman 1,5 kg'lık veya 1,8 kg'lık aldığım için paketinde, serin ve karanlık bir yerde saklıyorum. Yaş mamayı da buzdolabında ve saklama poşetinde saklıyorum.

evkedisimia

10 kiloluk kuru mamamızı biraz kavanozlara koyup saklıyoruz kavanozlardaki bittikçe torbadan dolduruyoruz kullanmadığımız bir lavabo da duruyo torbası onun dışında açık olmayan yaş mama ları dolapta

Tekirvenusi

Kuru mama yı kilitli poşet yaş mama ağzı kapalı şekilde buz dolabında

Denizygt

Kuru mamamızı cam kavonaza koyuyorum ağzınıda streç filimle sarıyorum yaş mamalarımızıda buz dolabında muhafaza ediyorum

brit care ve pro choice kullanıyoruz büyük çuval alıyoruz, 20 ltlik basınçlı saklama kaplarından aldım onlarda saklıyorum kullandığımız kadarını başka kaba alıyorum kokusu tazeliği gitmiyor yaş mama olarak da chef s choice kullanıyoruz onuda dolapta saklıyoruz çok dostumuz olduğu için çabuk tükeniyor bizde