Kısırlaştırma

Kartanesiiii

Merhaba, evde 8-9 aylık erkek kısır olmayan kedim var ve 2 aylık dişi kedim var. Çifleşmemeleri için dişi kedimi en erken ne zaman kısırlaştırmalıyım sizce?

Çifleşmeleri için iki kedi de kızgınlık döneminde olması mı gerek? Yoksa sadecec bir kedinin kızgınlık döneminde olması yeterli mi?

5 CEVAP

ferhat05

İki kedi de kızgınlıkta olmalı. 5-6 olduğunda kısırlaştırabilirsiniz. Bence erkek kediyi de kısırlaştırın.

Kartanesiiii

Bir şey daha sorabilir miyim? Kısırlaştımak için en az kaç kiloda olmalı peki?

Kartanesiiii

İki kediyi de kısırlaştırma taraftarıyım ben de ailemi ikna etmeye çalışıyorum

sforselin

Yetişkin kilosunun %60ını geçmiş olması gerekiyor diye okumuştum. Kediden kediye değişir yani. Hekiminiz karar verebilir buna kolayca

Kartanesiiii

Tekrar teşekkür ederim