Kedime Ana Ögün Olarak Tavuk Versem

damladamlaxx

kedim 4 aylık tekir dişi iştahlı bi kedi ce asırı hareketli aslında ne versen yer ama kuru mamayı hic sevmiyo böyle tüm gün aç kalması gerekiyo yemesi icin acaba tavuk pisirsem her ögünde onu versem bi de et vermedigimde haftada da iki kez yas mamayla kuru mamayı karıstırıp (o zaman yalayıp yutuyo tüm tabagı:D) versem alması gereken vitamin vs seyleri alır mı

9 CEVAP

Ozge00

Direkt ev yapımı mamaya gecin daha iyi bence. Tavuk yerse mama yemez muhtemelen, tek tavuktan da gerekli her şeyi alamaz.

Ozge00

Ev yapımı mama yapmaya imkaniniz yoksa evet inatlasin biraz. Siz ek gida veriyorsaniz sık sık mama yemiyor diye tavuk yas mama vs gibi, yemez doğal olarak mamayi. Çünkü et ve yas mama vereceğinizi bilir. Benimki de aynı. Bir sürü mama denedik, sevdiği cok nadir çıkıyor. Balik seviyorsa mamaya balik yagi katabilirsiniz bazen. Bazen tavuk suyu katabilirsiniz. Sıkılmasın falan diye. Ben et verdiğim gun mamaya dönüp bakmaz, o gun hep et bekler. Ertesi gun anlayip mama yemeye devam eder. Bende üzülüyorum bu duruma, imkanım olduğu vakit direkt ev yapımı mamaya geçeceğim.
Biraz sabredin, yapabilirsiniz

Ozge00

Farklı mama çeşitleri de deneyebilirsiniz. Tavuklu kuzulu balıklı hindili mamalar var. Hangi tadi severse artık. Ya da mamanın markasını değiştirin. Belki sevdiği bir mama çıkar

aylinceyda

İnatlaşmanız daha iyi olacaktır. Kuru mamayı bırakınca evde olmadığınızda sorun yaşar, mamayı da yemez aç kalır. Hatta bu süreçte hiç ek gıda vermeyin. Eğer ek gıda vermemenize rağmen yemiyorsa yaş mamayla karıştırmaya tekrar başlarsınız zamanla kuru mamaya kattığınız yaş mamayı azaltırsınız.

Helincgr

Eğer her gün tavuk falan veriyorsanız kuru mamaya alıştırmak sizin için çooook zor olacak. Tavuk lezzetli ve vitaminli olabilir ama kediye lazım olan tüm vitaminleri barındırmıyor ne yazık ki inatlaşmanız lazım

damladamlaxx

kuru mamayı bırakmasını da istemiyorum ama cok nadir yiyo acaba inatlassam düzenli yemeye baslar mı

damladamlaxx

önüne bissürü mama serdik bi en ucuzunu begendi bi de proplanı biz de proplandan devam ediyoruz ama sanırım inatlasacagım biraz cünkü üniversiteler acılınca her gün tavuk pisircek biri olmayacak evde :(

damladamlaxx

şimdi biraz sokak kedilerime aldıgım mamadan verdim onu daha iyi yiyo ama kalitesinden emin degilim cünkü proplanın 1/5i fiyatina alıyorum kilosunu

damladamlaxx

pawpawmıs mamanın adı