Bal Kabağı Zeytin Yağı İle Malt ?

Zeynepulku

Bugün kedime yas mama yapıyordum. Balık yürek ve bal kabağı ile. Daha sonra bir sayfadan Bal kabağının tüy yumağı sindirimine iyi geldiğini öğrendim. Küçük bir araştırma yaptım - bir kaç kaynağı yorumda paylasirim- gerçekten de iyi geldiğini öğrendim. Daha önceden de zeytin yağının tüy sindirimine iyi geldiğini hatta çoğu maltın içinde kullanıldığını da biliyordum. Bu yüzden bal kabağı püresi ve zeytin yağı ile kedime malt yaptım. Buz dolabı posteine yayarak dondurdum daha sonra küçük küçük parmak ucum karar küplere boldum her gün bir tane vermeyi düşünüyorum. -buzlukta sakliyorum-

Benim gibi doğal şeyleri hazır gıdalardan daha çok seviyorsaniz denemenizi tavsiye ederim. Bal kabağının bu ise yaradığını söyleyen sayfa uzun zamandır kullanıyormuş ve faydasını görmüş. Hem de Bal kabağı mevsimiyken kaçırmayın derim. Evde yaptığınız yas mamanın içine katarkta yedirebilirsiniz.
Ben yas mama yaparken hem içine kattim hem de balık ve yürekle haşlanmış bal kabağını ayırdım o yüzden kedim severek yedi. - su an bal kabağının icinde omega 3 ve taurin de oluyor sanirim 😌-

Uzun surede kullanımda etkisini merak ediyorum. 🙆 daha önce yapan kullanan varsa fikirlerini Söyleyebilirsen sevinirim.

7 CEVAP

Zeynepulku

Bu arada uygulamayı düşünüyorsanız vet hekiminize danışmayı unutmayın. Kabak lifli bir gıda olduğu için kedinizin sindirim sorunu varsa rahatsız edebilir keza zeytin yagininda miktarı fazla gelirse sorun yaratabilir 💕

Ayben02

Güzel bir araştırma olmuş eline sağlık 😃👏

Ozge00

Ben malt kullanmıyordum. Severse belki arada veririm. Eti bile pek yemeyen bir kedi, bunu da yemez gibi ama hayırlısı.
Sizinkiler yağ ve kabak ikilisini nasıl yiyor, ben anlamıyorum cidden. sorun sizde değil bizde galiba :D

Zeynepulku

Zeytin yağını zaten severek içen bir kedi. Bal kabağının da yürek ve balıkla başladım kokusu tadı geçmiştir. O yüzden yiyor ama direk haşlanmışı da yiyor :D

sforselin

Sokaktakilere yoğurtla karıştırarak yediriyorum ben arada. O da alternatif olur belki :)