Burnundaki Küçük Kabuklar

pinarcure

Kedimin burnunun içinde hep böyle küçük siyah kabuklar oluyor. Arada dökülüyor kendi kendine. Uzun zamandır var büyüme yayılma rahatsızlık gibi bişi olmadığı için bir kaç yerde de önemsiz diye okuduğum için önemsememiştim ama merak ettim. Sümük mü bu sizin kedinizde de oluyor mu?

4 CEVAP

Mila__kedi

Yüksek ihtimalle sümük burnunda kurumuştur
Bizdede oluyor

evkedisimia

kurumuş sümük bende ıslak bir peçete ile siliyorum

pinarcure

Teşekkür ederimm :))

Benim kedimde aynısı oluyordu veteriner göz yaşının burun kanallarindan burna akması gibi birseyler söyledi çok önemli olmadığı ve 1er 2ser saat arayla silinmesini yumuşadığında zorlamadan çıkarılmasını tavsiye etti. Herhangi birşeyle değil burun solüsyonuyla silinmeli ve yahur kediler için dezenfekte sıvıları var onlarla silinmeli. Ben silip hemen tirnagimla çıkarmıştım üzerinde tüyle çıkmıştı onu yapmayın ben hatalı davranmışım.