Kum Önerisi

Buseckr

Şuan proline lavanta kokulu kullanıyoruz ama idrarı fazla topaklanmıyor değiştirmeyi düşünüyorum önerilerinizi bekliyorum :)

9 CEVAP

Denizygt

Bence kokusuz naturel kumlar kullansanız kediniz için daha sağlıklı olur. Bende çok kum denedim ve kokuyu çok güzel hapseden ve çok iyi topaklanan patilerine yapışıp fazla çıkmayan şuanki çok memnun olduğum kum Lindo cat hijyenik topaklaşan kokusuz kalın taneli olanı ambalajı sarı bi inceleyin deneyin derim hem fiyatına uygun

Sahidegulcan

Hayatımda ilk kullandığım kum PatiCat markasıydı. (Baby powder)
Evimize aldığımız anne kedi ve 5 yavrusu bu markayla büyüdü.
Kum o kadar iyi topaklanıyordu ki taş gibi.. Ama pudralı olduğu için illaki tozu vardı. Tuvalet kokusunu %100 hapsetmiyordu ama sırf Topaklanması için bile alınır.
Ben bu markadan sonra rastgele GardenMix, PisiPisi, Clear Cat, Realcat kullandım ve hiç hiç memnun kalmadım👎🏻 Topak hemen eriyip dağılıyordu asla küreğe düzgün gelmedi.
Şimdi de Pro Line Baby powder aldım deneyeceğim bakalım inş memnun kalırım😅
Denediğim her kumun inceleme videolarını INSTGRAM: kedimbenimle hesabımda paylaşıyorum. Daha pekçok deneyimlerimi ve Ürün önerilerimi,
Ucuza/Bedava hayvan alışverişi nasıl yapılır görmek için beni takip edin
😺

Buseckr

Cevaplar için teşekkür ederim.
Denizygt dediğiniz kumu alıp deniyim bir sağlığı kokudan daha önemli :)

incirreis

Lindocat veya eczacıbaşı’nın pisi pisi marka kumları ortalama üstünde, tavsiye ederim.

Tekirvenusi

Rokko kum kullanabilirsin

4 aydır Proline(orj ve marsilya), Lindo cat(marsilya ve pudralı), Vancat(pudralı) reflex(aktif karbon kırmızı kutulu) ve petshoptan açık olarak satın aldığım everclean olarak bir çok markayı denedim. Proline nın her ikisini de gerçekten hiç sevemedim hem çok tozutuyor hemde kokuyu hapsetmiyor asla, lindo cat güzel alınabilir gerçekten marsilyalısını daha çok sevdim asla da tozutma yok, vancat tam bir vasat hem tozutma hem koku hapsetme berbat, reflexi yeni kullanmaya başladık 1 hafta oluyor ve koku hapsetme mükemmel aktif karbonlu olduğu için, everclean diğer kumlardan ne farkı var bilmiyorum o kadar para vermeye gerek yok ama alınabilir durumunuz el veriyorsa. Ben açık aldığım için 6 kg 30 tl ye gelmişti. Son olarak şunu demek istiyorum prochoice ve felicia kullanıyorduk mama olarak Nd ye geçince kakasının kokusunun minimuma indiğini farkettim mamadan da kaynaklanıyor açıkçası kokusu. Dağılmayan kuma da henüz rastlamadım tuvaletin önüne elekli paspas alınabilir belki 💕

Buseckr

Hazalgultekin dışkı kokusu yok koku problemi yok açıkçası dediğiniz paspas var dışarı çıkan kumlar sorun değil idrarini yaptığı zaman bazen tamamen topaklaniyor bazende dağılıyor yeni yaptığı zaman olabilir belkide tam emin değilim teşekkür ederim cevabınız için :)

gayelise

Kristal kum kullanın çok memnunuz keşke daha önce baslasaydik sadece diskisini atıyorsunuz çişini kendi emiyor içinde topak yapmıyor hiç bir kedi için 1 ay gidiyor bir paketi

YigitGocmen

Reflex turkuaz kutu. Şiddetle tavsiyemdir.