Nd Tavuklu Yavru Kedi Maması Ve Alerji

Arkadaşlar ben iki kedimede nd yavru kedi maması kullanıyorum ama bir kedimde 3 aydır geçmeyen inatçı yaralar var. Veterinere götürdüm mantar ve bağışıklığı düşük dediler geçtiler tamam belki mantar ama uygulamadığım tedavi yöntemi kalmadı. Spreyler kremler. Son çare ecosin uyguladım ki onuda 3 tane aldım 15 günde bir uyguladık. Ama nafile. Asla kaşınması durmuyor bu yüzden yaralarda kapanmıyor. Acaba diyorum hem tahılsız olması hemde tavuklu olması alerjimi yapıyor, ağır mı geliyor ona. Nd kuzu etli yaban mersinli az tahıllı sipariş ettim bir de onu deneyeceğim. Malesef çaresiz kaldım. Daha 7 aylık ama artık iş çığırından çıktı. Tavuklu mamalar gerçekten alerji yapıyor mu? Yaşayanlar var mı?


5 CEVAP

Ozge00
Ozge00

129554

Bir de bize inatla uyuz dendi, alerji olsa böyle olmaz dendi. Alerjiymis megerse. Tabi bu süreçte baya da para harcadık tedavisine. En cok üzüldüğüm nokta iki hafta antibiyotik tedavisi gördü, iki kere de kortizonlu igne, kremler vs de verdiler. Bagiskligi
Veterinere de guven olmuyor maalesef artık.
Cok güvenliğiniz tanıdığınız bir veteriner varsa ona götürün.


Ozge00
Ozge00

129554

Biz farklı bir mamada bu sorunu yaşadık. Bize ilk uyuz dendi sonra mantar dendi, sonra mamayi değiştirdik alerji oldugunu anladik.
En iyisi bi mamayı değiştirin. 2 aydir geçemeyen yarasi 5 gunde azaldı ve kaşıntısı gitti, tüyleri çıkmaya başladı. Umarim sizinki de geçer. Geçmiş olsun.


Ozge00
Ozge00

129554

Yanlışlıkla tamamini yazamadan gonderdim :( neyse oyle işte.
Test de yaptırabilirsiniz biraz pahalıya patlıyor ama alerjisi varsa anlaşılır.


Ya size özelden yazdım sizde benim gibi baya çekmişsiniz çok teşekkür ederim bu arada yardımınız için :)


Sevinc_tt
Sevinc_tt

393

Çok benzer bir durum yaşadık biz de nd kitten kullanırken. 4 ay boyunca gayet iştahlı yedi ama 7 aylık olduğunda küçük kaşıntılı kızarıklıklar çıkmaya başladı, kaşıdıkça da şişti büyüdü yaraları. Bir veteriner kedi aknesi dedi diğeri alakası yok enfeksiyon bu mantar geçmişi olan kedilerde daha çok görülüyor dedi ki kedimde mantar yoktu. Bir çok ürün kullandık en çok kortizonlu bir merhem iyi geldi ama onu bırakınca başka yerlerde yine çıktı. Şimdi mamayı değiştirdik balıklı bir mama kullanıyoruz ve tamamen iyileşti yaraları; ama hala yaraların mama mı yoksa tavuk kaynaklı mı oluştuğunu bilmiyorum.


Soruya cevap yazabilmek için üye girişi yapmalısınız.

Üye Ol Giriş Yap

  • 82 Görüntüleme
  • 5 Cevap
  • 0 Pati

SORUNUZ MU VAR?

Uzmanlardan ve diğer üyelerden faydalı cevaplar almak için:

Yeni Soru Sor
HAYTAP & PETLEBI
BARINAKLARA BAĞIŞ
BUGÜNE KADAR 29846 KG MAMA BAĞIŞLANDI

BENZER SORULAR