Kedinin Gozunu Cay İle Silmek

tika_waylan

Merhabalar,
Eskilerden beri kedilerin gzoleri bayat cay ile silinir. Simdi solusyonlar, rezene cayi, gul suyu, kuru pamuk, islak pamuk farkli yontemler kullananlar da var.
Ama bilinen en eskisi cay fakat bana hicbir veteriner cay ile sil dememisti. Kuru pamuk yeterli olmuyor her daim akiyor bu normal kedimin yapisi geregi. Ama kuru pamuk ytmiyor goz yasi izi oluyor solusyonlar da cok fazla kullanmak iyi degil diye biliyorum.
Her zama olmasa da baya cay ile slmeyi dusnuyorum yapanlar deneyimlerini paylasabilir mi? Cok kararsiz kaldim. Simdiden tesekkur ederim.

13 CEVAP

damlooos

Çayla silmek iyi olabilir istersen gül suyu da kullanabilirsin.Doğal bi gül suyunun kedinin gözüne hiçbir zararı olmaz.

tika_waylan

Otaci Gul suyu, Rosense gul suyunu kendi yuzumde kullaniyorum henuz kedimde kullanmadim 2sinde de yuzde yuz yaziyor. Parfum olmayan yuzde yuz olanlari.

dollfacepersian

Tika_Waylan
Teşekkür ederim:)

Duman14

Benimde kedimin gözü akıyor çayla temizliyoruz gözünü bazen ama ayriyeten damla kullanıyoruz biraz kısılıo gözü çay konusunda sorun yaşamadık gözüne deymicek şekilde etrafını temizledik kedide rahatsız olmadı şuanlık bir sorunumuz yok bu aralar çay yerine damlayı tercih ediyoruz çünkü gözü akmıyor sadece mikrop kapıyor :))

ayselkuss

yüzde yüz doğal gül suyu daha iyi gelecektir yüzünüde gül suyuyla temizleyebilirsin veterinerim hiçbir zararının olmadığını söylemişti

hazalsenol

Doğal gül suyu ile temizliyorum. Memnunum. Veterinerim çayın evet yararlı olduğunu ancak dem oranı ayarını yapmak zor olduğundan tavsiye etmemişti. Her gün gül suyu ile siliyorum üç günde bir de losyon ile. Akıntısı oldukça azaldı

tika_waylan

Dem orani mi bunu dusunmemistim. Yuzde yuz saf gul suyum var kendim icin tonik olarak kullaniyordum. Benimkinin gozu cok akiyor. Ama eski yontem diye cayi dusundum ama simdilerde cay kullanan pek yok eskiden annelerimiz teyzelerimiz hep cayla silerlermis.

dollfacepersian

Hazalsenol
Kullandığınız gül suyu ve losyonun markasını yazabilir misiniz? Bende denemek istiyorum da

hazalsenol

Losyonun adı eco pure natural optix care veterinerimizden aldık. Gül suyunu ise ıspartalı bir arkadaşım kendi güllerinden yapıyor yazları o veriyor sağolsun

hazalsenol

Evet dem oranı açıklaması bana da çok mantıklı gelmişti bu yüzden çayla hiç temizlemedim .

dollfacepersian

Hazalsenol
Teşekkür ederim. Dogal gül suyunu nereden bulabilirim bilginiz var mı acaba?

hazalsenol

Eczanelerde bulabilirsiniz belki ya da bilinmiş kozmetik mağazalarında olabilir. Rosense marka iyi diye duymuştum araştırabilirsiniz

dollfacepersian

Hazalsenol
Cok teşekkür ederim. Bakacağım