Kedi Kısırlastirmasi

Kedim suan 10 aylik olmak üzere asilarina gec kaldik ama ayin 21 de son asilarini olucak. tabiki kızgınliga girdi ve evin heryerine tuvalerini yapmaya basladi bizde kısırlastıralim dedik. ( arabamiz olmadigi icin veteriner eve gelip asi yapiyodu ) kısırlastirmayida evde yapicam dedi ama bu ciddi bir ameliyat diye biliyorum sizce veterineri degistirmelimiyim yoksa evde yapsin mi

10 CEVAP

hazalsenol

Sakın diyorum. Benim veterinerim de aşılarını eve gelio yapıyordu kendisi devlette veteriner. Ve kısırlaştırma için klinik olması gerekiyor dedi ve bizi kliniğe yönlendirdi. Sakın evinizde böyle bir şeye kalkışmayın ve veterineriniz bunu nasıl der sorgulayın

muhtamelen veteriner degistiricem kedimi sahiplendigim kadinla konusuyorun oda kedisini yeni kisirlastirdi. oda sakin diyo hem hijyn olmaz hemde bi sorun olursa oksijen serum cadirina nasil alicak dedi o baska biyere 250 tl yapti bizimki 150 ve kan tahlili filanda yapmiyo

dollfacepersian

Evet özellikle erkek kedilerin ameliyatı çabuk ve kolay oluyor fakat ev ortamında klinik gibi sterilize olması ve herhangi bir olumsuz durum karşısında gerekli aletler olması lazım. Hayatımda ilk defa evde kısırlaştırma diye bir şey duyuyorum. Çok şaşırdım ve çok doğru gelmedi bana.
Bence veterinerinizi değiştirmeseniz bile bir şekilde sizi kliniğe götürecek bir araç bularak klinikte yaptırın

hazalsenol

Kesinlikle kısırlaştırmayın. Benim kedim erkek mesela kısırlaştırılması çok basit diye gittik. Ve kedimin bir ponponu karın boşluğunda çıktı bu sebepten dolayı dişi kedi gibi karın açıldı. Beklemediğimiz bir şeydi mesela bu. Ayrıca kedi narkoz sonrası ayılıncaya kadar küvezde kaldı. Evde kesinlikle yaptırmayın. Merdiven altında kürtaj yapan yasal olmayan yerler gibi düşünün bunu. Kendiniz tercih eder misiniz hayır. Ve mutlaka kan tahlilini de ihmal etmeyin derim. Şimdiden geçmiş olsun

bende kısırlastirmayi hic istemiyorum cok isterim oglumun yavrusu olsun ama ne zaman yanina bir disi aldiysam oglumu dövdüler cok korktum haliylede kısırlastirmak zorunda kaldik ev artik ne kadar temizlesekde kokuyo

hazalsenol

Yok hayır evde kısırlaştırmayın dedim. Ben de istemiyordum ama eş bulmak çok zor bu yüzden acı çekmesini istemedim ve kısırlaştırdım

tamam cok sagolun kesinlikle klinikte yaptiricam

hazalsenol

Rica ederim en doğru kararı verdiniz emin olun. Ben iki hafta önce kan tahlili de dahil olmak üzere 400 tl ye yaptırdım kan tahlili olmadan 300 dü

nurxxx

eğer kediniz erkekse bir sorun olmayabilir ama dişiyse kesinlikle evde yapılmamalı, herhangi bir sorun çıkabilir. klinikte yaptırmanızı tavsiye ederim

evet erkek