Yavru Kediler Malt Kullanır Mı ?

Tekirvenusi

Anket

Kullanabilir
(11 oy)
Bence kullanmasın
(3 oy)
Kesinlikle kullanmasın
(0 oy)
Toplam (14 oy)

4 aylık kedime malt aldım zararlı mı?

6 CEVAP

incirreis

Veterinerime aynı soruyu sormuştum. 3 aylık kedim için 20 gr olanından sipariş verdim. Şimdilik haftada 1 kullanacağım azar azar.

4 aylık bir kedi ise rahatlıkla kullanabilir. Uzun ve dökülmeye başlayan tüyleri varsa kullanmaya başlayabilirsiniz ancak her gün değil, 3-4 günde bir veriniz.

sforselin

Tüy dökümünün fazlalığına, tüy yumağı olup olmamasına, sindirim sisteminin iyi olup olmamasına göre değişir ihtiyacınızın olup olmadığı. Şu dönemde aşırı gerekli diyemem ama kusma sorunu yaşıyorsanız, çok tüy döküyor ama kakasında bu tüyleri görmüyorsanız vs. azar azar kullanabilirsiniz bence.

Denizygt

Bence kullanmalısınız ben 3 üncü ayında başladım hafta da iki gün veriyorum şuan 7 aylık oldu kızım ve bir kere tüy kustunu görmedim rahat bir şekilde dışkı yoluyla atıyor bağırsak sağlığı için önemli

Denizygt

Bence kullanmalısınız ben 3 üncü ayında başladım hafta da iki gün veriyorum şuan 7 aylık oldu kızım ve bir kere tüy kustunu görmedim rahat bir şekilde dışkı yoluyla atıyor bağırsak sağlığı için önemli

FeyzaZeynep

Bizim veterinerimiz 5 aydan önce vermeyin dedi

Ozge00

Kullanır sorun olmaz ama gerek de yok hani. Kisa tüylü sanırım kediniz.
Haftada 1 falan verebilirsiniz ama o şekilde malt bitmez uzun süre gider. Son kullanma tarihine dikkat edin.