Sokak Kedileri İçin Vitamin

senaau

Malum havalar iyice soğudu. Mahallede baktığım kedilerden biri de yaralaninca aklıma geldi. Yuvalar yaptım mama su düzenli veriyorum ekstra bagisikliklarini güçlendirmek için ne verebilirim? Tavsiyeniz varmi

17 CEVAP

winrina

En ucuzundan tavuk suyu ve haşlama et ile yapılacak bi çorba olur.

ecematara

Laktozsuz kefir en iyi bağışıklık güçlendirici :)

Ozge00

Nasil bir sey istiyorsun? Macun şeklinde mi şurup veya hap şeklinde mi?

senaau

Kefir daha önce verdim içmiyorlar maalesef. Bizim çocikler biraz değişik herşeyi yeyip içmiyorlar:'(

Ozge00

Nüfus cok olduğu icin en uygun aminosol olabilir sanırım. Fiyatı cok cok uygun. Son zamanlarda da çok tercih edilen bir ürün sanırım. Sürekli karşıma çıkıyor. Veterinerim de satmaya başlamış :D

Mehmetkr

Onun için burda tavsiye almanıza gerek yok bence petshopa gidince orda birsuru olacaktır zaten. Multivitamin balık yağı vb ürünleri tercih edebilirsiniz. Ben bir aralar protein tozu almıştım ama yiyeceğin üstüne dökünce pek yemiyorlar su ile karıştırınca da kim ne kadar içti belli olmuyor

winrina

İmuneks olabilir ama o çok masraf eder.Bencede aminosol iyi bir seçim

Ozge00

Biz imuneks kullandik bir süre de tuhaf bir kokusu vardi. Veteriner mamasina sıkın dedi benimki de yemedi. Cok agir kokulu yas mamaya sıktım oyle yedi. Ne kadar doğru bilmiyorum
Her kedinin damak zevki farkli :D

Karameeell

Benefor diye bir vitamini sanırım birisi verdi bana Allahım öyle bir kokuyordu ki kargo bile tlf etti bozulmuş birseymi var diye =) iki sefer suyuna kattım valla çöpe attm çok kötü kokuyordu biz duramadık kokusuna

fulyaacr1

Merhaba bende vitamin şurup olarak Polivit önerebilirim. Çocuk vitamin şurubu. Fiyatı da oldukça uygun bunu eczaneden alabilirsiniz. Kendi kedim hastalanmıştı veterinerimiz yazmıştı bunu benimkine. Soğuk havalarda hasta olmasın diye hemen ıslak mamasına ya da şırıngayla bir cc kadar hatta yarısı bile olabilir. Sanırım bu kedinin kilosuna ve yaşına bağlı olabilir. Hemde sizler gibi sokakta ki canlarında yemek sularına azıcık damlatıyorum. Bence kesinlikle faydası oluyor. Ben bu şurubu çok uzun zamandır kendi kedimde de ara ara kullanıyorum hiç zararı olmadı aksine faydası oldu :) Öyle bende paylaşmak istedim düşünürseniz diye :)

senaau

Ben yemek olarak değilde böyle petshop veya veterinerden alabileceğim vitamin tarzı bişey düşündüm.

senaau

Yaş ve kuru mama hergun sabah öğle akşam veriyorum zaten ekstra yumurta peynir arada et tavuk falan da veriyorum

senaau

Hepsi olur aslında farketmez. Kullandığınız ürünler varsa söyleyebilirsiniz

senaau

mehmetkr hayır burda tavsiye almama gerek var. Petshop a gidince bissuru bulabilirim ama kullanan insanların fikrini almak hangisinin en çok etkili olduğunu bilmek önemli dimi sonuçta burda insanlar mama konusunda da birbirinden fikir alıyor halbuki o da petshopa gidince birsuru var. Önerileriniz için de teşekkür ederim ayrıca

Erogluekiin

Ben çok fazla sokak kedisine bakıyorum aminosal aldım. Ama şişe çöpe gitti... Asla içeremiyorum anında kusuyorlar sularına koyunca ise gram içmiyorlar...