Aşıdan Sonra Kediyi Yıkamak

ferhat05

Kediyi yıkamak iyi değil, yıkanmamalı biliyorum. Ama meraktan soruyorum. Aşı vurulduktan sonraki ilk 2 gün kedi yıkanmamalı diye bir şey okudum. Bu doğru mu, aşının ne alakası var kediyi yıkamakla?

8 CEVAP

melisaakrer

@YigitGocmen kediler yıkanmamalı. Çok ekstrem bir durum olmadıkça. Evinizin büyük olması bunun için bir bahane değil. Bu durum onun sağlığını olumsuz etkiler. Ayrıca kediler kendilerini temizliyorlar. Lütfen yıkamayın!

MOGU

aşı yapıldığında kedinizin bağışıklık sistemini zayıflar, çünkü vücuduna zayıflatılmış bir virus verilerek immun yanıt oluşturmaktır amacı. aşılamadan sonra kedinizin ateşinin çıkmasının sebebi de bu, vücudu zayıflatılmış virusla savaşıyor o sırada. zaten hassas bir durumdayken kedinizi yıkamanız bu dönemi daha zor geçirmesine sebep olabilir.

Ozge00

Dis Parazit damlasi yapıldıysa yikanmaz. Diğer türlü bir sıkıntı olacağını sanmam.

YigitGocmen

Dış parazit yapıldıktan sonraki 3 gün içinde yıkanmamasını kesin olarak biliyorum fakat diğer aşılarda yıkanılabilir sanırsam, veterinerimiz bize farklı birşey söylememişti. Biz kedimizi 2 3 haftada bir yıkıyoruz evimiz çok büyük ve hemen kirlenebildiğinden dolayı

melisaakrer

Dış parazit uygulamasından sonra yıkama yapılmamalı. Bütün etkisini kaybeder yaptırdığınız uygulama.

Karameeell

Ev büyük olunca ne oluyorki anlamadim üç hafta o kadar kısa ki kaldiki hiç yıkanmaz bence çok ciddi bir sağlık problemine yol açar yıkamayin yazık.. Sokak hayvanlarına bakın onları kim yıkıyor beyaz kediler bile tertemiz Allah onların tükürük yapısını zaten dezenfektan yapmış kendilerini temizliyor.. İyilik yapayım derken zarar vermeyin sonra çok üzülürsünüz..

zinci

Olabildiğince yıkamayın mesela bir yeri kirlendiyse sadece orayı yıkayın. Hem de Aralığa giriyoruz bence yıkamayın veteriner hekiminizden pudra alabilirsiniz tüyü dökülüyor diyorsanız tarak alabilirsiniz.

ferhat05

Pudra ne işe yarıyor? Patilerini bir ıslak bezle hafifçe silmek yeterli olur. Yıkamayı düşünmüyorum. Öyle bir şeyi denemeye kalksam kan banyosuna döner zaten, kol bacak bırakmaz bende😂