Chinchilla Cinsi Kediyi Tıraş Yerine Tüylerin Boyu Kısaltırılamaz Mı

Yagmurclk5

Kedimin tüylerinin tamamen gitmesini istemiyorum bazı yerlerdede okudum bu ekdinin dengesinide bozuyormuş tüylerini kısaltmak gibi bir seçeneğimiz var mı?

5 CEVAP

ilanekle

Bazı veterinerler veya evcil hayvan kuaförleri kesiyor diye biliyorum. Makas traşı deniyordu galiba. Önceden araştırmıştım bende .

dollfacepersian

Tıraş bilinenin aksine çok zararı olan bir şeydir. Ben iran kedimi zararlarını bilmeden önce bir kez tıraş ettirdim. Tüy kalitesi bozuldu. Bir daha asla tıraş ettirmeyi düşünmüyorum. Şu yazıyı lütfen okuyun https://sevgilikopegim.com/2015/03/08/kedi-ve-kopeklerde-tuylerin-tras-edilmesi/

hazalsenol

Benim kedim de chinchilla ve hiç traş ettirmedim her gün düzenli tarıyoruz ve çok açılmayacak düğüm gibi olab yerleri kesiyoruz makasla. Ayrıca kedimin anne babası da hiç traş olmadı ve aksine tüyleri oldukça güzel. Traş kedinin psikolojisini çok etkiliyor o yüzden olumsuz bakıyorum

mervecem

Lütfen traş ettirmeyin, ben kedimin tüylerini satılan tüy makaslarıyla kendim kısaltıyorum dikkatli bir şekilde yaparsanız yarım saatinizi alıyor. kısalttıktan sonra güzelce tarayın ki üstündr kalan tüylerde gelsinler.

Yagmurclk5

Teşekkürler