Whiskas Yaş Mama

kaanpolat

Arkadaşlar merhaba merak ediyorum whiskas neden kötü yaş maması indirime girmişti 1 paket aldım ve kokusu bence çok güzel parçacıkları ve jöle oranı bence purinanın iftirasına uğramış olabilir

13 CEVAP

Ozge00

Whiskasi ayiran bir sey yok. Felix, whiskas, sheba, reflex (essential haric) tarzi mamalar benim icin ayni. Cok zararlı diyemeyiz, ama yararli da diyemeyiz. Hani iyi içerikli et orani fazla mamalar varken neden bunu tercih edeyim. Kedime herhangi bir artısı olmaz. Onun yerine evde et yapip vermeyi tercih ediyorum. İyi mamalar da pahalıya geliyor cogu zaman, evde etten daha fazla miktarda, az bütçeli, sağlıklı olanini yapabilirsiniz.
Yuzde 4 et orani az, o da et mi emein değiliz zaten. Et ve türevleri diyor. Bağımlılık yaptığı konusu da var bir yandan. Size kalmış yani kullanıp kullanmamak. 🤷

Ozge00

Bağımlılık yaptığı konusunda hemfikirim. Rc ve proplan onermemiz ile ayni nedenden dolayı onermiyoruz bunu da. Tek seferlik sıkıntı yaratmaz belki ama tek whiskasa bağlı kalmayin dedim.

MOGU

iki mamanın aynı yerde üretilmesi ya da aynı gruba ait firmalar olması aynı kalitede mamalar olduğunu göstermez. içindeki bileşenler önemlidir. şöyle düşünün aynı aşçı, aynı mutfakta farklı kalitedeki pirinçle aynı pilavı çıkaramaz.

smhcnn

Merhabalar whiskas, felix, purina gibi markalarin yas mamalarini aldim hepsini kedim severek yiyor fakat pismanim neden pismanim. Animonda,nd, me-o gibi markalarin icerigine baktiginizda et oranlarinin bir hayli fazla oldugunu goreceksiniz. %4 turev yerine %50 et tercih etmek sizin yerinizde. Birine 3 5 lira birine 2 katini vermek kaybettirmez aksine kazandirir. Kuru mamada nd kullanirken yas mamada whiskas felix falan vermek kedime hakaretmis.. Uzak durulmali !

kaanpolat

Bu arada ben yaş mamayı kuru mama ile karıştırıp veriyorum artık 7 aylık ama yinede kuru mamayı daha severek yemesine vesile oluyor

Anonymus386040

Bu aynı şeye benziyor ''hamburgerin tadı çok güzel ve çok güzel görünüyor o zaman sağlıklı'' böyle bir mantık olabilir mi? İçeriği kötü işte

Başka yaş mama yemiyor kedim kokusundan mıdır nedir zorunlu bunu veriyoruz tavsiye etmem kedilerde bağımlılık yapıyor sanırım

kaanpolat

Şuan zaten piyasada içeriği iyi olan 3 5 marka var royal proplan reflex bu markalarında içerikleri çok iyi değil ama whiskas sı ayıran nedir

kaanpolat

Artırdığımda royal canin ve whiskas kas aynı firima tarafından üretiliyormuş royal canin neden iyi diyorsunuz peki

Ozge00

Royal canin iyi demiyoruz sorun da o zaten. hiçbir zaman onermedik bu markayı.

kaanpolat

Yok uzun süre kullanmak istemem ama merak ettim

Ozge00

Haklısıniz ama içerik olarak ikisi de ayni yas ve kuru mamanin. İkisi de yeterli değil bir kedi için.

fetihh1453

whiskası ayıran bir şey tabiki var o da içindeki şeker.