Ne Zaman Gelicek Şu Hayvan Hakları Yasası!?

Şaka gibi ürün satarmışcasına hayvan satıyorlar...

29 CEVAP

Thekedi

@Puannti o kadının gerçekten akli dengesi yokmuş, hasta lütfen hakaret etmeyin.

Mehmetkr

Asıl sorun sokak hayvanları bence cins isteyen insanları yanlış bulmamızın temel sebebi sahiplenilecek bir sürü kötü durumda ve sahiplenilmeye muhtaç hayvan varken bir sürü para verip cins almaları.
Asıl yapılması gereken sokaklarda hiç hayvan bırakmamak hepsini kısırlaştırmak ve sahiplendirmek.
Bir gün olur da hiç size muhtaç hayvan kalmazsa ve siz cins istiyorsanız o zaman para verip alabilirsiniz ama biz ne öyle günleri görebiliriz bu gidişle ne de hayvan satışını durdurabiliriz

Mehmetkr

@aylinceyda zaten o kadına haklı dememiş ki hasta olduğu için bunları yaptığını söylemiş ben de aynı fikirdeyim hapse atmak ise yaramaz zaten akli dengesi yerinde değil orada da insanlara zarar verebilir yapılması gereken şey tedavi

Mehmetkr

Nasıl ki bir pitbullun sadece cinsinden dolayı yakalandığında ömrünü barınakta hapis olarak geçirmesini istemeyip doğru olanın düzgün bir eğitim verilmesi olduğunu söylüyorsak akli dengesi yerinde olmayan kişiler içinde aynısı geçerli bence

sforselin

Türkiye'de yaşayan bir kadının toz pembe bir dünyada yaşadığını söylemek hakaret değil yanlış bir varsayım olabilir sadece :) Sadece onların değil kendi canımızın da garantisi yok burada, farkındayım yani jbjbmj
Yasaların, cezaların %100 sorunu çözeceğini savunmuyorum da zaten. Ama çözülmeyecek diye yasa çıkmasın demek de mantık dışı. Sizin dediğiniz şekilde denetlenmeye başlasa da uymayacak insanlar var ona bakarsak. Hatta halihazırda böyle bir yasa da var. Üretim çiftlikleri için belli kriterler var. "Yasal olarak" evde üretim yapmak yasak, sertifikalı vs. olması gerekiyor ama uygulanıyor mu?
Bugün yarın değil ama elbet bir gün hayvan satışı yasak da olacak, insan tacirleriyle aynı muameleyi görecekler. Ama ben şimdilik yasaların iyileştirilmesine, en azından bu şekilde eziyet çekmemelerine de tamamım

Thekedi

Tamamda hastaneye kapatılmaması kadının kendi suçu değil ki. Kadını suçlayıp duruyorsunuz. Kadın öylesine hasta demiyoruz burda tescilli diyoruz hastalığı afadedersin ama kıçımızdan sallamıyoruz tescilli hastayada laf söylüyorsunuz ya ne diyim ben hiç gerçekten akli dengesi bozuk insan görmemişsiniz. Bu insanlar yaptıkları davranışlardan dolayı yargılanamazlar çünkü yaptıklarının bilincinde bile değiller. Siz akıl hastalıklarını hafife alıyorsunuz.

Zeynepulku

çok hayvan sever sokakta onlarca kediye köpeğe baktığını söyleyen cins meraklısı insanlar olmasa keşke. Talep olmazsa uretim de olmaz. Biz insanlara bunu anlatmaya çalışıyoruz ama iste... Anlayan.

senaau

Ah bende çok üzülüyorum dün bı petshopun önünden geçerken içerden gelen ses dikkatimi çekti bir pomerian yavrusu kafeste bı arkaya gidiyor sonra öne gelip ayağa kalkarak cama vuruyordu on dakika boyunca ordadurdum ve hayvan sürekli aynı hareketi tekrarladı. Resmen psikolojisi bozulmuş. Üstünde ki kafeste de 7-8 tane golden yavrusu vardı 1 aylık bile yoklar. Annelerinden ayırıp daha küçücük koymuşlar rafa. Gelip geçen insanlar da ay ne tatlılar gel fiyat soralım diyolar. Sanki eşya alıyormuş gibi rahatlar. Orda o hayvanlarin durumundan rahatsız olanintek ben olduğumu farkettim. İnsanlar böyle olduğu sürece de hayvanlari üretme de satma da bitmez

Thekedi

Evet bir insan öldürdüğünde de hasta diye yaklışıcaktım. Kadın tescilli hasta daha önce akıl hastanesinde yatmış burda kadına değil onu çıkarana laf söylemeniz lazım. Köpekler nasıl insanlara zarar verdiğinde onların akılları, bilinçleri olmadığı için suçlamıyorsak aklı olmayan bir insanıda suçlayamayız.

Thekedi

Neyse bu tartışmayı uzatmanın anlamı yok. Hayvanperestliğiniz gözünüzü kör etmiş.

"Hayvanları sevmeyen insanları sevmez" diyorduk şimdi "hayvanları sevip insan sevmeyenler" türedi.

Thekedi

Onların hiç birinin tescilli bir hastalığı yoktu ama bu kadının var. 6 sene akıl hastası büyük annemle kaldım emin ol ki hasta birini yaptığı hiç bir şeyden suçlu tutmam.

Anonymus944867

talep olmazsa satış olmaz pek mantıklı değil maalesef milyarlarca insana laf anlatamaz kimse her türlü kaçak bir şekilde devam eder. keşke etmese ama elden bir şey gelmiyor..

Sizce yakalandılar ve 50.000tl ceza kesilse ki hiç zor bir şey değil devam eder mi?

Mehmetkr

@Puannti evet bizde onu diyoruz bazı kişiler hapise atılsın demiş ama hapisin hiç bir faydası olmaz bu insanlara bu tarz hastalıkları olan insanlar hastanelerde tutulmalıdır. Eğer hastalığı bu derece tehlike yaratıyordu zaten dışarıya da salinmamasi gerekiyor aynı şeyleri diyoruz zaten