Yavru Kedim Yeni Evine Alışır Mı?

3 4 haftalık yavru kedim var annesine köpek saldırmıştı 3 kardeşlerdi ikisini sahiplendirdim bir tanesi 2 haftadır ben de çok bağlandım ama ilgi istiyo sürekli bakamıyorum isi gücü bıraktım onunla ilgileniyorum ama hayata da dönmem gerek bulduğum yuvada mutsuz olur diye korkuyoru.Yeni evine alışır mı, mutlu olur mu,burayı özler mi ?

2 CEVAP

aylinceyda

Müsait olduğunuzda ilgilenebilirsiniz. Kediler kendi başına da vakit geçirebilen hayvanlardır. Bence sahiplendirmeyin, sizde kalsın. Yeni bir ortama girdiğinde ilk günlerde ağlayacak ve üzülecektir. Bazı kediler yeni bir ortama girdiğinde saklanıp olduğu yerden çıkmayabiliyor. İştahtan kesilen, agresifleşen ve içine kapanan kedilerde oluyor. Bu durum kediden kediye değişiyor. Gayet rahatta olabilir ya da çok strese de girebilir. Kedinizin karakterine bağlı bir durum.

senaau

Eğer sahiplendirme düşüncesine girdiyseniz kesinlikle sahiplendirin. Şuan çok küçük yeni yerine kolay adapte olur. Büyüdükçe zorlaşır yeni evine adapte olması