Kusma Bir Bakarmısınız Lütfen(Fotoğraflı)

Gamsem

Baştan yazıyım linç yemiyim veterinere fotoğraf attım cevap beliyorum.bugün kedim su içti bende su içtikten hemen sonra aldım taramak için kucağımda tarıyordum bir tane ödül maması verdim taramaya devam ettim 2. Vericekken istemedi öğürmeye başladı ve kusmaya başladı ilk kustuğunda su ve ödül maması bütün çıktı .2.3 ve 4. Fotoğraftaki gibi 1 dk geçmeden gene kustu 4 kere bu şekilde kustu ama çıkarttığında tüy mama yoktu.acaba çok su içti bende onu direk sarstığım içinmi kustu bilgi verirsebiz çok memnun kalırım

12 CEVAP

smhcnn

Merhabalar, kusma sekline gore yorum yapmak acikcasi zor kedilerde kusma tuyden olabilir yedigi yiyecekten olabilir veya hastaliktan olabilir. Bunun teshisini koyacak kisi tabiki veterinerdir. Eger kusmada tuy yoksa veya ara ara boyle kusmuyorsa son zamanlarda usutmediyse verdiginiz yas mamadan dolayi olabilir diye dusunuyorum ufak bir mide rahatsizligi gibi dusunebiliriz ama biz sadece yorum yapabiliriz en iyisini her zaman veterineriniz bilir ve mutlaka randevu alip kontrol ettirmenizde fayda var.

Merhabalar. Öncelikle çok geçmiş olsun :( Biz de kedimde tıpkı bu şekil kusmalar yaşamıştık.
Sizin kedinizi takip etmeniz iyi olur . Şu açıdan , halsizlik keyifsizlik ve iştahsızlık genellikle hastalık belirtileri olabiliyor. Kedim enfeksiyonlu bir hastalık geçirdi, önce mama sonrasında da 3 kez safra kusmuştu tıpkı yaşadığınız gibi. Ama ardından halsizlik ve iştahsızlık da oldu. Eğer bunlar yoksa aşırı acil bir durumunuz olduğunu düşünmüyorum, bazen ödül mamaları çok sevseler de midelerini bulandırabiliyor.
Bazen iç parazit hapları da midelerini bulandırıyor. Veterinerimizde iç parazit hapı aldıktan 3 saat sonrasına kadar yediği her şeyi çıkarmıştı mesela. Yani yakın zamanda bir ilaç alıysa ya da aşıya gittiyse bundan da olabilir
Yine de her kusma hafife alınmaz, veterinerinizin görmesinde fayda var :) Sağlıklı günler dilerim

Gamsem

@sena çok teşekkür ederim evet bizde 4 aylıkken geçirdik ama onda ishal iştahsızlıkta vardı.şuan çok şükürki öyle durum yok yemek vs hepsi normal gözlemliyorum gene öyle yaparsa götürücem vet. Sağolsun cevap vermedi ya buara çok ödül maması verdim ondan yada düşündüğüm gibi su içtikten sonra sarsmam midesini bulandırdı belkide çok sağol cevap yazıdığın için :)

Rica ederim :) Elbette ödül mamalaeı arka arkaya verilince bazen oluyor umarım çok sağlıklı büyür minik

miya11

aynı durumu 1 hafta önce yaşadım kedime gençlik hastalığı teşhisi kondu tabiki aynısı sizin kedinizde olacak diye bir durum yok ama size tek tavsiyem en kısa sürede veterinere götürmek kesinlikle kan testi istemelisiniz ve bu fotoğrafı göstermelisiniz ne kadar erken teşhis konulur ve tedaviye başlanırsa o kadar iyi sonuçlar alırsınız

Gamsem

Miya ;birdaha kusma yaşanmadı ççok şükür şuan aynı eskisi gibi veterinerine hemen foto attım zaten gördü ama sağolsun cevap vermedi devam ederse yada ters durum yaşarsam direk götürücem

Yagizsolakk

Yani bir rahatsızlıkta olabilir lakin benim fikrim su+ödüll maması illaki tararkende biraz sert tutuş falan derken kusması nornal gibi. Bence tabi ancak genede vet. Hekime bu olayı aynı aktarırsanız falan ki aktarmışsınız daha gerçek neticeye varacaksınızdır. Geçmiş olsun.

Gamsem

Aynen görüntü ses kaydı gönderdm geri dönmedi gerçi ama heralde önemli olsa dönerdi ki gidince söyliyeceğim ama büyük ihtimal ödül maması ve su bulandırdı çok şükür birşey olmadı ondan sonra

Yagizsolakk

Tırnak keserken 2-3kere yaşadım benzer durumu ondan yola çıkarak fikir beyan ettim. Geçmiş olsun bişeyi yoktur çok yüksek ihtimal.👍🏼

Gamsem

Teşekkür ederim yağız bey yardımcı oldunuz bende öyle umuyorum sağolun :)

Yagizsolakk

Rica ederim. Sağlıklı günler dilerim size ve yavrunuza.

Gamsem

Tabiki anlayamayızda başına gelmiş yada fikri olan acaba varmı diye yazdım sağolsun veterinerimizden cevap bekliyoruz.belki böyle durum yaşamış olan vardır