Kediler Neden Zayıflar?

hatyy

Mahallemizde 1.5 yıldır baktığımız bir kedi var. Özellikle yaz ayında baya şişko bir kediydi. Canı sıkıldıkça kuru mama yedi. Mahalledekiler yaş mama ve salam alırdı sık sık.
Bugün kendisine salam aldım fakat önceden 1 paketi bitirmesine rağmen bugün 3-4 tane yiyip bıraktı. Yaş mama aldım onu anında hüpletti.
Çok zayıf değil kesinlikle ama önceden tombiş bişiydi şimdi daha zayıf. Endişelenmeli miyim? Acaba kuru mamayı mı değiştireyim?

4 CEVAP

hatyy

mamayı değiştim, yaş mama döktüm, salam koydum, sütle suyu karıştırdım.
yok. hepsinden biraz tırtıklayıp bıraktı. tutup bir kutuya sokması da çok zor :( suyuna vitamin damlattım...

Ozge00

Bir suru nedeni var ne yazik ki. Belli ki bir rahatsızligi var onda dolayı yemiyor pek sanırım.
Kutuya yas mama koyup iceri girince kapatmayi denedini mi hic? Belki o şekilde yakalarsınız.

Ozge00

Sorunun ne olduğunu bilmeden de tavsiye vermek pek doğru olmaz gibi :(

hatyy

turp gibi kediydi ya. noldu anlamadım. kilosu normal ama önceden sürekli yiyodu baya şişkoydu. o fazla kiloları vermiş. ortalarda dolanıyo, pek bi keyfi yok gibi. 5 gün önce sildi süpürdü yaş mamayı, bugün bıraktı.
denedim kutuya girmiyor. ensesinden tuttum anında tırmalayıp kaçtı baya büyük bi kedi :(