Kedi Gribi

Irms

Birkaç gün önce öksürük ve hırıltılı nefes için veterinere götürmüştüm üşütmüş dedi ateşi yarım derece fazla çıktı şimdilik ilaç vermeye gerek yok dedi. Bugun ise kedim daha fazla öksürmeye başladı burnu akıyor ve az yemek yedi. Ama hareketli ve oyun oynuyor hala, yapabileceğim bir şey var mı veteriner çok ağırlaşırsa getir dedi

2 CEVAP

Aysuozturk

Aynı sorun ile bir buçuk ay önce veterinere gittik. Alerjik astım teşhisi kondu ve kortizon tedavisine başlandı, tedavi sonunda şikayetlerimiz aynen devam ettiği için tıpkı size söylendiği gibi grip dendi. Antibiyotik ve vitamin takviyesi uyguluyoruz, bu tedavinin üçüncü haftasındayız, (vitaminin işe yaradığını düşünüyoruz, epey etkiledi. Önerebilirim) biraz toparladı ama öksürük krizleri hala devam ediyor... sanırım vitamin dışında bir önerim yok. Sizin bu süreçte iyi geldiğini düşündüğünüz bir öneriniz varsa ben de onu alabilirim açıkçası :(

SerraYanmaz

Röntgen çeken bı kliniğe gitmenizi öneririm
Benim kedime eski veteriner hekimi alerjik dedi hatta öksürmesin hapşırmasın diye ilaç verdi kedim hiç bir iyileşme göstermeyince başka bı kliniğe gittim röntgen çekildi bronşit olduğu ortaya çıktı ciğerleri mukus doluydu nefes almakta güçlük çekiyordu 1 hafta gibi kısa bir sürede verilen reçeteyle eczaneden aldığımız ilaçlarla tedavi oldu şu an gayet iyi