Kedim Ucuz Mama İçin Deliriyor

dogakaradag

Merhabalar
Kedim için orijen cat&kitten kullanıyorum ve geçen gün sokak kedileri için Reflex’in yavru kedi mamasından aldım. Kedim beğenecek mi diye bakayım dedim bir tane verdim ve çıldırdı, paketi açmaya çalıştı. sonra mama olarak bir gün için vereyim dedim nefes almadan yedi yani çiğnemedi bile. Orijen’i içeriği için seçtim ama başka mamaları bu kadar seviyorsa değiştirmeli miyim?

10 CEVAP

fetihh1453

orijeni sevmiyorsa değiştirin içeriğinde zararlı madde olmayan ve seveceği bi mama alın gerisi takviyeyle ek besinle halledilir

emre1334334

hayır o mamalarda zararlı maddeler olduğu için seviyorlar fast food gibi yani orijene devam edin bence

sforselin

Sokaktakilere mama vermeye giderken aradan mama çalmaya çalışıyor. Ödül maması gibi davranıyor onlara, pati falan veriyor. Bi kere petlebi küçük pakette pawpaw yollamıştı alışverişimin yanında. Kargo kutusunun içinden onu çalmıştı bkmjbjm
Çocuklar da abur cubur seviyor sonuçta. Sırf seviyor diye içeriğini pek beğenmediğimiz bir mama vermek ileride sorun yaratır

Ozge00

Sevmesinin nedeni icindeki yapay tatlandırıcı muhtemelen. Benimki de ucuz mama severlerden. Bu tarz mamalarda yensin diye kullanılıyor bu tarz şeyler.

Ozge00

Orijeni az mi yiyor ki?
Sevmiyorsa belki farki bir mamadan numune alip deneyebilirsiniz.

Mehmetkr

İçeriğinde zararlı maddeler içeren mamalar tabi ki sorun yaratır ama protein oranı yüzde 5 daha fazla beğenmediği mamayı vermek gereksiz bence zaten sürekli hareket halinde değiller ve istedikleri kadar yiyorlar

dogakaradag

orijeni çok severek yediğini düşünmüyorum az yemiyor ama tüm gün yemeyip sonra bir anda aç kalınca yiyor :( reflex verince anında saldırıp çiğnemeden yedi :( kaliteli markalardan numune isteyip deneyeceğim o zaman ben
hepinize çok teşekkür ederim cevapladığınız için

Mehmetkr

Kedinize çok düşük kalitede olmadığı sürece sevdiği mamalardan verin bence gidip goody veya krax verin demiyorum ama feliciaya bayılıp orijeni sevmiyorsa felicia verin zorlamaya gerek yok kendi yediği içtiğinize ne kadar dikkat ediyorsanız kedinizede o kadar dikkat etseniz yeter bence.

Mehmetkr

Bazıları resmen "aa antrikot yerine hayvanın döşünü kullanmışlar bu mamada hangi cahiller sorumsuzlar yediriyor bu mamayi" gibi havalara girmiş gerek yok böyle şeylere

Ozge00

Bir suru marka var mesela nd,fitmin,brit,naturea, profine, sanabelle vs diye devam ediyor
İlla sevdiği bir mama bulursunuz