Kedi Uykusu/Uyku Fazlalığı

arben

1)Scottish Fold kediciğimiz dünden çok daha fazla uyumaya başladı. Mamalarını güzelce yiyor. Su/Süt içiyor (süt haftada 2 defa). 1.5 aylık kendisi. Anne sütünü yeterince almış şekilde sahiplendik. Bu uyumasında bir sorun var mı? Evimizde 3. günü. Bizim ilk kedimiz/ ilk evde kedi bakma deneyimimiz.
2)Yaş mamayı ne sıklıkla vermeliyiz?
3)Bu 1.5-2 aylık kedilerde enfeksiyona sebebiyet oluşturabilecek şeyler var mıdır?
Teşekkür ederizzz 😊😊😊

8 CEVAP

Ozge00

Merhabalar, öncelikle inek sütü ise sut kedilerde sıkıntı yaratıyor. Kedi sut tozu ise uygun, verebilirsiniz.
Yavru olduğu için uyumasi normal, zaten günün çoğunu uyuyarak geçirir kediler.
Baska belirti yoksa halsizlik, iştahsızlık,kabiz,ishal,kusma vs gibi sıkıntı olduğunu sanmam.

alabalik32

Süt asla vermeyin. Kuru mama ve haftada bir yaş mama yeterli.

aylinceyda

Kediler süt ve süt ürünleri içerisinde ki laktozu sindiremezler. İç parazit (bağırsak kurtarları) oluşur, bağırsak değerlerinde kötüleşme, kanlı kaka ve sindirim problemleri gözlemlenir. Kesinlikle süt vermemelisiniz. Kışın yaklaşmasıyla kediler daha çok uyumaya başlıyor. Bazen dönemsel olarak enerjileri de değişiyor. Ortalama 12-16 saat arasında uyurlar. Başka bir belirtli yoksa endişelenmenize gerek yok. Haftada bir yaş mama verebilirsiniz.

yldrm_43

Benim kedimde annesi yavruyken bırakmış gitmiş benim kedimde günün çoğunu uyumakla geçiriyor. Ama dün araba ezmezi sonucu feci bir şekilde can verdi.

sforselin

1 buçuk aylık bir kedi anne sütünü yeterince almış denemez ama. 3 aylık olana kadar da yavru anneden ayrılmamalıdır. Hekiminiz bdr görüşün beslenme şekli hakkında

kaanpolat

Petlebi bilgi vermiş Bi bakım derim https://www.instagram.com/p/CHpvvF-lddr/?igshid=bs1qlcmag9qw

Zeynepulku

1,5 ay anneden ayrılmak için çok erken. Yeterince sut almamış demektir bu. En az 2 ay durması gerek anne yaninda.