Kedimin Patilerine Kumun Yapışmasını Engellemek

Anonymus386040

Kedimin patilerine hangi kumu kullanırsam kullanayım kum yapışıyor. Kullandığım kumlardan da memnunum ama sorun sanırım markayla değil, bentonit kumlarla alakalı.

Patiye kum yapışmaması için ince ve kalın taneli kumu karıştırmamı söylediler. Bu ne kadar doğru bilen var mı?

4 CEVAP

Ozge00

Evet kumların çoğunda aynı sıkıntı var ne yazık ki. İkisini karıştırmanin pek bir fark yaratacağını sanmam. kalin taneli kum inceye göre birazcicik daha az yayılıyor ama oyle çok fark yok sanki. Yine kumlar taşınır yataklara, halilara :D
Bir ara her sabah yatağımi temizledigimi hatirladim. Pelet cidden kolaylık. Evi supururken kumu cok alakasız yerlerden bulup alıyordum cidden.

sforselin

Hiç böyle dertlerle uğraşmadan pelete geçin bence de. Yoksa yatağınızdan bile kum süpürüyorsunuz :) Bentonit pişmanlıktır pankartı asmak istiyorum profilime jmbj

Ozge00

Bir de kalın taneli kum niyeyse kedimin pati arasına sıkışırdı. Bir gün ısırarak çıkarmaya çalıştığını farkedip kendim aldim ama hafif kızarıklık olmuştu o kisimda. İnce tanelide öyle sıkıntı yaşamadık, o düşüyordu hemen

Anonymus386040

Ya bazıları ince ve kalını karıştırdığını, bu sayede patilere yapışmadığını söyledi ama ben de emin olamadım açıkçası. Hiç kalın taneli kum kullanmadım ayrıca