Aminosol

Ozge00

İçeriğinde 1,8 tuz içerdiği yazıyor. Bu düzenli kullanimda sıkıntıya yol acmaz mi? Tuz ve şekerin zararlarini biliyorsunuzdur. Mamalarda bile tuzdan kaçıyoruz. Mamalarda yuzde birden fazla kullanılmıyor genelde, cogu marka da yazmıyor sanırım oran düşük diye de.

"Aminosol, sıvı çözeltide kombine edilmiş hidrofilik B vitaminleri, amino asitler ve tuz kompleksidir. Bu maddeler yoğun fizyolojik çaba, büyüme, iyileşme, üreme dönemlerinde, azaltılmış mama alımlarında ve tüm stres türlerinde (sıcaklık, beslenme, taşınma) vücudun ihtiyaç duyduğu desteği sağlar."

Şöyle de bir sey yazıyor.

Bilgisi olan, tuzun neden kullanıldığını bilen veya zararsiz oldugunu dusunen varsa anlatirsa sevinirim.

3 CEVAP

Firuzecik

Hic bir bilimsel fikrim yok ama aklima sey geldi. Hani insanlarda hastalaninca hemen acilde tuzlu su serum (serum fizyolojik) takiliyor ya belki oyle biseydir :))) vucüdün o anlik ihtiyaci olan tuzu karsilamak icin falan

Gelyahron

Bahsettiği tuz, sodyum potasyum magnezyum gibi elektrolit dengesi için gerekli olan mineral tuzları ihtiva ediyor

Anonymus944867

az miktarda da olsa onların da tuza ihtiyacı vardır. Aminasoldeki tuz un zararı olacağını sanmıyorum bildiğimiz mamalardaki tuzdan değil