Kedim Altına Kaçırıyor?

Merhaba cins bi kedim var. Sahiplendiğim ilk gün 1buçuk aylıkken yavru bebekken bile altına kaçırmadı hemen tuvaleti öğrendi hatta sanırım eğitilmişti şuan 1buçuk yaşında ve ilkkez altına kaçırmış (2 ayrı yere.) İnanın çok şaşırdım neden yapmış olabilir üşüyor ve altına mı kaçırıyor üşütmüş mü neden böyle ??

4 CEVAP

aylinceyda

Kediniz kısır mı? Kısır değilse koku bırakıyordur. Üriner sistemiyle alakalı sağlık sorunları varsa altına kaçıyordur. Farklı bir sorunda olabilir veterinerle iletişime geçin

Ozge00

Evet bazi disi kediler de koku birakabiliyor, erkek kediler gibi. O değilse de idrar yollari ile ilgili bir problem muhtemelen. Bir uzmana danışmanizi öneririm.

Dişi kediler de koku bırakmak için çişini yapar mı? kısır değil. 😱

Ozge00

Cis miktari, boyutu,kokusu, rengi, kedinin tuvaletini yaparkenki pozisyonu, tuvalete gitme sıklığı vs hepsi önemli. Hepsini takip edin. Zaten rahatsızlığı olunca belli oluyor her şekilde. İdrarda azalma, artma, koku değişimi, renk değişimi, kesik kesik yapma, sık sık yapma, az yapma, yaparken ses çıkartma, sık sık kumu kazip yapamama gibi gibi uzar gider