Kedim Yaklaşık 1 Aydır İshal

Cisiiil

Merhaba Zeytin 4 yaşında kısırlaştırılmış bir kedi 1 aydır ishal bazen puding kıvamında bazen cıvık bazen katı gibi ama yinede yumusak oluyor dışkısı. İshal oldugu için sadece kuru mama ve su veriyorum. Veterinerde tedavi oldu 5 gün. İğneden sonra hala ishaldi ama katı formuna dönüşüyordu. Şimdi tekrar cıvık ishal. Aşıları tam parazit aşılarını yeni oldu yani parazit olamaz. Mama yiyişi su içişi normal keyfi yerinde. Evde yapabileceğim bir uygulama var mı? 2 gün önce kısır mamaya geçtim ondan da kaynaklanıyor olabilir mi? Evde 2 kedim var Zeytin ishal Mia normal yapıyor dışkıyı. Mamadan olsa ikiside ishal olmaz mıydı?

4 CEVAP

Ozge00

Mama değiştirince başladıysa bu sorun, mamadandir. İki kedide de aynı olmaz tepki. Her kedinin bunyesi, midesi farklı.
Ben tavuk göğsü önerebilirim. Eger mamadan ise katılaşma olur zaten. Viral rahatsızliklar, enfeksiyon vs gibi önemli durumlarda etki etmiyor pek.

DoraFiko

Bizde geçmeyen yumuşak kaka problemi yaşadık hatta hala yaşıyoruz. Hekimizden probiyotik isteyin çok faydası oluyor

aylinceyda

Mamaların etkisi kediden kediye değişir. Mama kaynaklı ishal olabilir. Kan tahlili yapıldı mı? Bazı veterinerler belirtilere göre hareket edebiliyor kan tahlili yapılmadıysa, yaptırmanızda fayda var. Mamayı değiştirerek de kedinizi gözlemleyebilirisiniz.

Cisiiil

Kan tahlili yapılmadı. 5 gün anbiyotik tedavisi gördü. Kustugu için mide ilacı verildi. Kusması düzeldi ama ishal devam ddiyor. Tesekkür ederim yorum için