Sabrım Tükendi Kedimi Hapis Mi Ediyorum??

gamzetekeli

merhaba benim 2,5 yasında kısır erkek kedim var obsesif bir sekilde sabah uyanıp gunun 15-16 saati kapıda ağlıyor dünyanın en mutsuz kedisi ne yapsam mutlu edemiyorum evden kaçmaya calısıyor birkac kez sokaklardan topladım, asla unutturamıyorum dısarıyı ,baska hicbir sey dusunmuyor o aglıyor ben aglıyorum artık zindanda tutuyormusum gibi davranıyor, oyun oynamıyor bazen uyumuyor sadece agluyor kapıda. ne yapmam lazım basina daha once gelen var mi?

28 CEVAP

cat_expert

Okumadan cevap yazıyorsunuz valla ilginç.

Kedim kısır demiş kısır mı diye soruyorsunuz, oyun oynayın diyorsunuz sizce kedinin sahibi bilmiyor mu bunu?

Bence biraz daha oynayın belki çok enerji doluyodur ve dışarı çıkıp atmak istiyordur

yyagmmurrrrr

anti stres ürünleri kullanabilirsiniz kediniz için, kedi terapisi aldırabilirsiniz psikolojisini dışarıyla bozmuş

beyzathemoc1

  1. kedi veya dışarı çıkartmak çözüm değil aynı dert bende de var

Nermintaskin012

Göğüs tasması ile dışarı çıkartabilirsiniz

AdaCoco

gimcat anti-stress paste kullanırsanız belki işe yarar. kediniz kısır değilse muhtemelen eş aramak için dışarı çıkmak istiyordur. kısır değilse mutlaka kısırlaştırın. göğüs tasması ile her gün dışarı çıkarırsanız belki geçebilir.

AdaCoco

Şimdi gördüm, kediniz kısırmış. Yeni kısırlaştırdıysanız etki etmemiştir daha.

Renklipati

2020 de sorulmuş soru eski tarih 1 yıl geçmiş

Zeytinbey

Kısır değilse kızgınlık döneminde olduğu için böyle yapıyordur. Sağlam bir göğüs tasmasi alarak sabah ve akşam enerjisini attırmak için dolastirin eve geldiginizde uyuyacaktir.

baranertaga

Arkadaşlar sakin konu 2020 nin konusu ben de cevap yazmışım hatta cevabı beğenenler olmuş daha yeni

Palyaco

Yanına arkadaş alın en iyi cozum

Ezgisn

Veterinerinize danışarak bitkisel bir mutluluk verci bir takviye uygulayın isterseniz (veda kot bayoun takviyesini kullanıyorum henüz ilk kutudayım ama sanırım işe yaradı) eğer kediniz dışarıyı biliyorsa vazgeçirmek zaman alabilir ama balkona çıkartarak ilginizi biraz artırırsanız belki bir çözüm olabilir benim 5 yaşındaki kızımda stres sorunu vardı son 2 haftadır çok şükür ki normale döndü dilerim sizinde sorununuz hallolur tükenmek ne demek çok iyi bilirim 🤷🏻‍♀️🙏🏻🙏🏻

muholina

Kedinizle günlük gerekli şekilde oyun oynatıp yormuyorsanız. Oda her kedi gibi dışarıdaki büyüklüğüne odaklanıp gitmek istiyordur balkonunuz varsa balkon filesi alın belki biraz faydası olur kedi alın derdim ama anlaşamazsa daha büyük sorun yaşarsanız biraz ilgi ve dışarıyı izleyebileceği bir yer onu daha mutlu edebilir. Bu sıcaklarda kediler evde çok bunalıyor. O yüzden de dışarısı daha cazip geliyor olabilir. Tanımadıgımız kediye yorum yapmak biraz zor tabi ki ama dışarıda başına birşey gelirse siz üzülürsünüz o yüzden önerilen yolları deneyerek en faydalısını bulursunuz inş.