Sabrım Tükendi Kedimi Hapis Mi Ediyorum??

gamzetekeli

merhaba benim 2,5 yasında kısır erkek kedim var obsesif bir sekilde sabah uyanıp gunun 15-16 saati kapıda ağlıyor dünyanın en mutsuz kedisi ne yapsam mutlu edemiyorum evden kaçmaya calısıyor birkac kez sokaklardan topladım, asla unutturamıyorum dısarıyı ,baska hicbir sey dusunmuyor o aglıyor ben aglıyorum artık zindanda tutuyormusum gibi davranıyor, oyun oynamıyor bazen uyumuyor sadece agluyor kapıda. ne yapmam lazım basina daha once gelen var mi?

28 CEVAP

Gmz91910

Ne kadar çözüm olur bilmiyorum ama imkânınız varsa belki bir kedi daha sahiplenseniz iyi mi olur ki.bir arkadaşı olsa geçer belki.çok zor bir durum gerçekten.

ferhat05

Belirli aralıklarla dışarı çıkartsanız olur mu acaba? İsterseniz göğüs tasması takarsınız.

ferhat05

Veteriner hekime veya hayvan hastanesine danışsanız yardımcı olurlar belki yani umarım. Allah kolaylık versin. Umarım vazgeçer bu huyundan.

gamzetekeli

evet onu ben de cok dusunuyorum, ailem karsi cikiyor ama baska carem kalmadi. tek sorun asiri hırcın bir kedi bu kadar saldırgan bir kedinin arkadas kabul edebilecegini hayal edemiyorum 😔 ailecek cok seviyoruz kacip gitsin istemiyorum

gamzetekeli

apartmana bıraktım birkac kez.. dısarı cıkmış ve diğer kedilerle kavga etmiş. ağaçtan indirdim. mahallemizdeki kedilere kendisi saldırıyor aslında. göğüs tasması denemedm ama baskın bir karakter çıldırır gibime geliyor tasmanın yabancılığına

Nanelimon44

Bence bırakın dışarı çıksın...
Kapıya hani oluyor ya şeffaf bir şey koyuyorlar kedi istediğinde çıkıp giriyor onu yaptırın benim fikrim...

ecrinnurAslan

Bahçeli evi olan birine sahiplendirebilirsiniz ve onu görmeye de gidebileceksiniz

Nanelimon44

Kedi istediğinde gidip gelir merak etme kaybolmaz😊

MerveTurhaann

Bahçeli bir eve sahiplendirmek çok mantıklı. İleri ki dönemlerde dahada sıkıntıya sokar sizi

baranertaga

Bence ikinci kedi sahiplenin yanlızlık çekmesin

kedim 1.5 yaşında benimki de kapıda ağlıyordu şöyle bi çözüm buldum her kapıda ağladığında dışarıya benimle beraber çıktı (tasmalı) zaten kedilerin belli bir alanı oluyor o alandan çok uzaklaşmıyolar. benimşe beraber çıktı gezdik sonrasında ben uzaklaşmaya başladım ondan kendi kendine tanıdı etrafı ve artık her gün tek başına çıkartıyorum acıktığımda geri geliyor tuvaleti geldiğinde geliyor kapıda miyavlıyor

blue_hpood

benim belalı kedim’i izleyin, belki yardımcı olur.

Mia_elsaa

Önce evin içinde gogus tasmasi tak alışana kadat sonra günde 1 saat dışarı çıkar belirli bi yerde gezdir sadece ve rahatlatıcı relax pasteler var kullanabilirsiniz yada kedi otu alabilirsiniz kedi otu kediyi mutlu eder ve oyun oynama isteği uyandırır oyuncaklarına dönerseniz eğer onlarla zaman geçirip oynar

BeyzaDemirtas

Evi onun seveceği şekilde düzenlemek işe yarayacaktır. Daha çok tırmalama ve oyun alanı, özellikle doğal ağaç dokulu olanlar iş görür sanıyorum. Dışarıyı anımsatacak dokunuşlar zamanla keyif verecektir. Tabi ki onunla geçireceğiniz vaktin kaliteli olması da oldukça önemli. Dışarı bırakmak çok tehlikeli başına ne geleceğini bilmenize imkan yok. Bir vetterapistle koordineli şekilde de ilerleyebilirsiniz.

melisaakrer

Kediniz kısır mı?