Kedim Zayıf Mı ?

Enurm

Kedim birkaç gün önce kısırlaştırıldı. Hekiminiz hazır anestizi altındayken traş edilmesini tavsiye etti bizde kabul ettik şuan çok pişmanım ama artık uzamasını bekleyeceğim. Asıl konu veterinerden gelip boxtan çıkınca o kadar şaşırdım ki kedim inanılmaz zayıf geldi gözüme. Traş olduğu için mi öyle geliyor bana yoksa göğüs kafesinden sonra içeri doğru girinti zayıf mı demek? Hekiminiz birşey demedi bu konuda hatta birçok test yapıldı ve Oreo çok sağlıklı dedi. Ama tecrübenize dayanarak fikrinizi merak ediyorum

26 CEVAP

fetihh1453

üstten fotoğrafını atar mısınız üstten daha iyi anlaşılır

betul18

bence veteriner hekim biraz para için traş etmek istemiş yani bana öyle geldi en azından

Ozge00

Aa evet anestezi etkisi üşüme. Sicak tutun mümkün olduğunca. Bizimki ilk saatler çok üşüdü ısıtıcı onunde durdu hep. Tekrardan geçmiş olsun iki gune bir seyi kalmaz :)

Enurm

Korkuyor ısıtıcıdan ama sıcak tutmaya çalışıyoruz.
Aslında tüy problemi için yaptırmayı düşünüyorduk anestizi yapılmısken yapılsın denildi. Veterinerimiz yapmayalım tavsiye etmem deseydi yaptırmazdım ama ben düşünemedim hata yaptım eğer bu posta denk gelen patiseverler varsa şuan çok pişman olan biri olarak yazıyorum o evin her yeri kedi kılı tüyü olsun ama kendinizi bu halde görmeyin size tavsiyem bu olur birdaha asla yapmam

Enurm

80 lira verdik traşa kısırlaştırma 1000 TL idi. Bu para için tras yapılmaz bence evinde kendi kedileri var onlarda traşlı anlamadım gitti

Ozge00

1000 tl mi 😱
Ben 300-400 tlye yaptırmistim. Test falan mi yapıldı neden fiyat bu kadar yuksekmis? Ya da gaz anestezi mi yaptırdınız?
Şok oldum

Ozge00

Gerci test yapılsa da bu kadar tutmuyor

Enurm

Gaz anestezi yapıldı ve sadece kurşun kalem girebilcek bir yer açıldı oradan kısırlaştırma yapıldı. Kan testi, böbrek karaciğer testi, röntgen bunlar yapıldı. Yarası neredeyse hiç yok ve daha 1 gün oldu

Ozge00

Anladim, ondan demek ki o fiyat.

aylinceyda

Kısırlaştırma sonrası bazı kediler stresli hissettiği için ilk 24 yemek yemeyi, su içmeyi kabul etmeyebiliyorlar. Yemek tüketmediği için üstüne birde anestezi etkisi eklenince safrasını kusanlar var. Tavuk ciğeri haşlamasını sulu bir şekilde elinizle yedirebilirsiniz, yumuşak etlerle besleyebilirsiniz. Suyu çay bardağından ve yemek kaşığından içiriyordum ben. Boyunluk takıldı mı bilmiyorum ama benim kedimde boyunluk takılı olduğu için çay bardağını boyunluğun biraz içine sokuyordum öyle rahat içiyordu. Kendinizi üzmenize, stres yapmanıza gerek yok. İnsanlar bilmeden hata yapabilir. Kimse zaten bu bilgilerle doğmadı.

Enurm

Boyunluk takılmadı tavuk haşladım fakat yemedi tavuk ciğerini deneyeceğim teşekkür ederim