Kedim Zayıf Mı ?

Enurm

Kedim birkaç gün önce kısırlaştırıldı. Hekiminiz hazır anestizi altındayken traş edilmesini tavsiye etti bizde kabul ettik şuan çok pişmanım ama artık uzamasını bekleyeceğim. Asıl konu veterinerden gelip boxtan çıkınca o kadar şaşırdım ki kedim inanılmaz zayıf geldi gözüme. Traş olduğu için mi öyle geliyor bana yoksa göğüs kafesinden sonra içeri doğru girinti zayıf mı demek? Hekiminiz birşey demedi bu konuda hatta birçok test yapıldı ve Oreo çok sağlıklı dedi. Ama tecrübenize dayanarak fikrinizi merak ediyorum

26 CEVAP

izmirle

Kedinizi traş ettirmeyle en baştan hatayı yapmışsınız kediler hassas canlılar traş olmak onları aşırı strese sokar bu zorlu süreçte gimcatin antistres macunu kullanmanızı tavsiye ederim kedinizin kilosu ideal tüyü kadar ömrü olsun.

Enurm

O kadar üzgünüm ki şuanki aklım olsa yapmazdım. Alacağım teşekkür ederim

ferhat05

Bayılıyorlar insanları linçlemeye, üzmeye, hatalarını yüzlerine vurmaya.
Stres yapmayın. Durumu iyiye gitmezse başka bir veteriner hekime danışın. Titremesi belki üşüdüğünden veya strese girdiğinden olabilir. Ameliyattan çıkmış kedi tabii ki bazı küçük sıkıntılar olucak. Önemli olan sağlıklı olsun, çabuk iyileşsin. 24 saati geçerse veteriner hekime danışmayı unutmayın. Arayıp durumu iyice izah ederseniz size yardımcı olacaktır zaten.
Ve evet karnı çökük gibi biraz ama 2. fotoğrafı gayet normalmiş gibi gözüküyor. Tüylerinin kısaltılmasından ve yapısından dolayı da zayıf görünebilir.

izmirle

Kedinizi traş ettirmeyle en baştan hatayı yapmışsınız kediler hassas canlılar traş olmak onları aşırı strese sokar bu zorlu süreçte gimcatin antistres macunu kullanmanızı tavsiye ederim kedinizin kilosu ideal tüyü kadar ömrü olsun.

izmirle

Kedinizi traş ettirmeyle en baştan hatayı yapmışsınız kediler hassas canlılar traş olmak onları aşırı strese sokar bu zorlu süreçte gimcatin antistres macunu kullanmanızı tavsiye ederim kedinizin kilosu ideal tüyü kadar ömrü olsun.

ZehraBulutt

Kış günü tıraş eden vete bir daha gitmeyin bence, ekstradan para almak için yapmış resmen. Sorunuza gelecek olursak zayıf değil ama fit bir kedi. Zaten artık kısırlaştığına göre istemediğiniz kadar kilo alır.

izmirle

Neden bu kadar pişmanlık duydunuz anlatır mısınız? Rica ederim

aylinceyda

İnternete kedi ideal kilo yazarsanız görsellerle karşılaştırabilirsiniz. İdeal kilosunu anlamak için yazılarda vardı onları da okuyabilirsiniz. Tıraş hayvanlara travma yaşatabiliyor. Tıraş edildikten sonra iştahtan kesilen hayvanlar görmüştüm. Mantar, deri hastalıkları veya farklı bir sağlık nedeni dışında tüyleri kesilmemelidir. Hatanızı anlamanız çok güzel bir şey. :)

Enurm

Dün gece geldi ve daha bir lokma birşey yemedi yaş mama yemedi ne yapabilirim
Birşey olmasından çok korkuyorum ve titriyor

Enurm

Tavuk haşlıyorum belki yer diye umarım birşey olmaz :(

Ozge00

Önceden pofudukmus, tüyleri gittigi icin zayif gözükmesi normal. Karnı biraz icine çökük gibi duruyor ama açıdan kaynaklı mi anlayamadim. Baska Fotoğrafı var mi ustten çekilmiş bir fotoğraf da daha iyi anlaşılır

Enurm

Evet içine çökük :(

Enurm

80 lira için yapmaz insan ya alanında uzman aklım almıyor o kadar kötü hissediyorum ki umarım herşey düzelir

Ozge00

Tıraş onerme sebebi neydi ki acaba?