Kedimin Karnı Şiş

Cansuoz1

Merhaba temmuz ayında cok zayıf ve hamile olan dişi kedi bahcemize yerlesti. Ağustos sonunda 4 yavru doğurdu 14 ekimde yavrularını çaldılar bende dayanamadım kediyi sahiplendim evime aldım 2 yas civarındaymıs karnı şiş yeni iç dış parazit yaptırdım ne zaman etki eder bilgisi olan var mı ? Sütünün cekilmesi vs onlardan kaynaklı olabilir mi ?

5 CEVAP

Veteriner şişlik konusunda parazit mi dedi? Çok yoğun değilse bir haftaya döker sanırım benim kedilerimi ilk aldığımda böyle oluyordu genelde.

Cansuoz1

İç parazit hapı yutturdu cuma günü. 2 yaş civarı belkide hayatında ilk kez veterinere gitti bilemiyorum o yüzden iç parazit haplarının kaç günde etki ettiğini sormak istedim

Cansuoz1

Birde dün sabah kustu acaba bir ilgisi varmı parazitle

Nurguloruc

Parazit hapından sonra benim yavrum da kusmuştu. Ondan olabilir evet. Fakat karnının şişligi parazit kaynaklı degil de başka bir hastalık olabilir mi acaba..

Cansuoz1

Yani muayenesini yaptı bir şey demedi iç parazit hapı yutturdu sadece. Yavrularını erken kaybettiği için sütü kendiliğinden çekildi o yüzden şiş olabilir mi ? 1 ay oldu kaybedeli