Kedimin Ağzının Kenarlarında Kızarıklıklar Var

Kedimin ağzındaki bu kırmızıklıklar mama yerken dikkatimi çekti. Sebebini bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim. Veterinere götürmem gerekir mi ?

6 CEVAP

Alperen07

Mama kabı kaynaklı olabilir dişlerini fırçalamak da önemli mama kalıntıları böyle etkiliyor olabilir benim kedimde de hafif başladı burda arkadaşların yazdıklarını yaptım ben de plastik kap kullanıyorduk şimdi su ve mama kabını cam kullanıyoruz çenesinde bir tane de akne vardı onu da oksijenli su ve pamukla sildim hergün çok faydası oldu

Dişler de kötü görünüyor bence vete götürüp tavsiye edeceği tedaviyi uygulamalısınız.

berkeozdede

Ağız kokusu varmı. Diş eti kızarıklık var. Gigivit olabilir

Gamsem

Diş bakımsızlığı veyahut başka birşeyden yara olmuş olabilir.kedinizin dişlerini fırçalamanız lazım birtane diş macunu (kedi için) ve fırça ile en azından 3 günde bir fırçalayın

SerraYanmaz

Maması sert geliyor olabilir ya da bir kaç gün içinde sert kemik ya da sıcak ev yemeği tarzında birşey yediyse oyuncağını çok kemirdiyse de olabilir
Diş fırçasını sıcak suyla yıkayıp dişlerini fırçalamaya çalışın hem diş etlerini de rahatlatacaktır

kedimin dişerini fırçalatacağını hiç sanmıyorum açıkcası kucağımda zor duruyor maması da sert bi mama değil proplan yetişkin kısır mama ama bi de yavru kedim var belki onun mamasını yemiş olabilir. teşekkür ederim cevaplar için :)