Gece Yatakta Akşam Masada

cerenhaylaz

yavru kedim ne yatakta rahat bırakıyor ne de yemek yerken.. yemek yerken karnı tok bile olsa surekli masaya çıkmak istiyor. gece yatarken de benimle yatmak istiyor tamam yatalım bunda problem yok ama gelip uyumuyor sürekli tepemde üzerimde gezip beni kaldırmak istiyor. bunlara bir çözüm bulamadım ne yapsam lafımı dinlemiyor.

9 CEVAP

justtfelix

Akşamları oyun oynayarak omu yorabilirsiniz. Böylece gece sizi çok zorlamaz. Bi de yavruların tam böyle oyun çağında olduğu bi dönem oluyor. O zaman biraz sabretmek gerekli açıkcası.

Busebakis

Biz masaya gelince merak ettiği şeyleri koklatiyoruz sonra merakı gidiyor biz yemek yerken yanımızda oturup bekliyor, gece ise oyun amaçlı gelirse hiç tepki vermiyorum ve bı kaç dk sonra vazgeçiyor. Siz bunlara tepki verdikçe oyun olduğunu düşünür daha çok devam eder

justtfelix

Masaya çıkma konusunda da merak ettikleri için yapıyorlar. Birazcık müsaade ederseniz masadaki görüp ilgisini çekmeyecek bir şey olduğunu anlar. Tabi ev yemeklerinden de yedirmemeniz lazım bu süreçte.

justtfelix

Bizim yavrumuz da sürekli sofraya geliyordu başlarda ailem çok kızdı çok sinirlendi hatta odaya bile kapatmaya kalktılar ama ben her seferinde masayı gösterdim yiyemeyeceği şeyleri (ekmek vs) koklattım bak bunlar senin için değil diye. Şimdi sofraya gelse bile bi göz gezdirip geri gidiyor

alabalik32

Biz aile üyeleri yatarken kapılarımızı kapatıyoruz. Paşanında odası var onuda kapatırım. Yemek masasına gelince bir ay öncesine kadar ne zaman masa kurulsa çıkmak isterdi. Her seferinde de yüksek sesle hayır diyerek aldım odadan çıkardım kapıyı kapattım. Şimdi öğrendi çıkmıyor

Yavru kediler gerçekten çok meraklı ve hareketli oluyorlar büyüdükçe daha sakın olmaya başlıyorlar hatta o hallerini aşırı özlüyorum ben :) anneleri onlara yapamazlik yaptıkları zaman çok hafif bir şekilde alnına yavaşça dokunurlarmış sizde çok hafifçe dokunabilirsiniz istemediğiniz bir şeyi yaptığı zaman ona bakarak hayır derseniz zamanla anlamaya başlıyor ve yapmıyor :))

cerenhaylaz

bende yiyemeyeceği şeyleri koklatıyorum ona göre birşey olmadığını anlaması için ama bazen sinirimi gerçekten çok bozuyor çok seviyorum onu hayır diye bagırınca bile üzülüyorum ama o bana mısın demiyor :) tavsiyeleriniz için teşekkür ederim umarım bir çözüm bulabiliriz ya da umarım büyüyünce de bu masa olayına devam etmez

incirreis

Her kedi aynı değildir tabii ama benimki mandalina ve kabuğunun kokusundan nefret ediyor. Masa kenarına, dadandığı saksı diplerine kabuğunu koyarak sorunu iki günde %80 çözdüm. Deneyebilirsiniz.

chazal

Ben sert bir şekilde hayır diyerek ve kafasına minikçe vurarak öğrettim. Biraz zor oldu ama mutlaka yapın. En başta hayır dedikten sonra tekrar çıkıyor yine hayır diyip aynı şekilde tekrarlayın sonrasında ise odadan çıkartın. 1 ay içinde alışacaktır.