Kedi Sahiplendirme

Sut_lac

Ufacık evde 3 kediyle yaşıyorum. 3aylık yavru aldım bi hafta önce annesini araba ezmiş yoldaydı üşütmüştü bakımlarını yaptırdım. Evimdeki canlı nufusu nedeniyle yuva arıyorum ama bi haftadır bulamadım tekrar sokağa nasıl bırakıcam bilmiyorum. Sahiplendiremediğimiz canlarla ilgili yapabileceğimiz başka bir şey yok mu vicdanımla cebelleşiyorum :(

11 CEVAP

Sut_lac

Dikkat ediyorum beyaz tüylü renkli gözlü kedilerin paylaşıldığı gönderilerin altında 15 kişi ben alayım yazmış. Bendeki yavru bir like bile almamış çok üzülüyorum :( İnsanlar sahiplenmeye can değil evlerine obje arıyorlar.

Ozge00

Maalesef dis görünüşe daha cok onem veriyorlar. Biraz zor sahip bulmak ama yanina aşıları tam veya mama da verecegiz vs yazınca daha çok talep oluyor niyeyse. Eger asi yaptırma sansiniz varsa en azından ic Parazit yapılsın.
Allah yardımcınız olsun.

Alperen07

İnşallah en kısa zamandasıcak bir yuva bulursunuz Ben de şunu anlamıyorum insanlar da bir şekilde Lig var geçen bir arkadaşıma kedi buldum petlebi den dedi ki ben ısınamıyorum yani nasıl ısınılır bir kediye bilmiyorum eğer bir insan kedileri seviyorsa rengi şekli engeli göze batmamalıBence hatta ben bir video izlemiştim gözleri görmeyen bir kedinin sahibi ile olan iletişimi saatlerce ağladım keşke imkanım olsa da ikinci kediyi engelli bir kedi alsam diye çok düşündüm ama kısmet

Petlover34

3 aylık yavru bu soğukta dişarda tek başina zor yaşar. Çevrenizdekilere en tatli hallerini çekip atin, onlarda etrafina atsin. Fotoğraflari ne kadar güzel olursa o kadar talep olur.

Salihaylmz

İlan verebilirsiniz petlebide ve facebok hayvan sever topluluk grup veya sayfalarında ilanlar paylaşılıyor siz de paylaşın. Bu kış soğuklarında dışarı bırakmanız yavruyu ölüme terk etmenize eş değer olur.

evkedisimia

petlebide ilan verebilirsiniz en basitinden

aylinceyda

Petlebi, instagram ve facebook hayvan sahiplendirme sayfalarında ilan verebilirsiniz. İnstagram’da 30-40 sayfa var. İletişimde olduğunuz veterinerlerden de ilanınızı paylaşmasını, kedi sahiplenmek isteyenlere göstermesini isteyebilirsiniz. Fotoğraflarının güzel ve net çıkması gerçekten çok önemli.

Sut_lac

Petlebi, sahibinden, facebooktaki hayvanseverlerin olduğu gruplar, twitter... heryere paylaştım. Bir haftadır ciddi mesai harcıyorum sahiplendirebilmek için ama bir kişi bile sormadı :(

Petlover34

Fotoğraflar nasil? Ciliz bakimsiz duruyorsa, öyle dümdüz çekilmiş fotolar da pek ilgi görmüyor. Ne yalan söyleyim şurdaki yarişmada bile bu nasil çekim böyle kediyi zor gördüm deyip şaşirdiklarim oluyor. Bazisi da 1 iken hayvani 5 göstermeyi beceriyor. Yakin çekim tatli bir surat ifadesi yakalamak evde oyun oynarken çekim yapmak. Karanlik bulanik bakimsiz değil de aydinlik temiz bir ev ortami işte arananlar

Petlover34

3 aylik yavrularin hepsi tatli oluyor tatli olmayan yavru mu olur :( insanlar olarak şekilciyiz. 10 gün sonra sahiplendirdiğim 6 aylik bir kedi vardi umudunuzu kaybetmeyin 🙏

Sut_lac

Teşekkür ederim desteğiniz için, bir müddet daha bekliycem :(