Köpeği Gece Kapıyı Tırmalıyor

3 aylık golden köpeğim var gündüzleri çok vakit geçiriyorum oynuyoruz koşturuyorum yoruyorum yalnız geceleri uyanıyor ve odasının kapısını tırmalıyor Bu da ses yapıyor haliyle apartmandakiler in rahatsız olmasını istemiyorum önereceğiniz bir şey var mı kapıya monte edebileceğim ses yapmasını engelleyecek ne olabilir

27 CEVAP

FerayeG

3 kere tuvalet için dışarı çıkıyoruz ki tek yaşıyorum ve çalışıyorum. Sabah 7, eve geliyorum 6, gece 11-12 de bir daha. Ufak olduğu için mi çıkarmıyorsunuz bilmiyorum da dışarıda ihtiyaç gidermek istiyorlar.

Ozge00

https://images.app.goo.gl/KcPD3fMzSKbUopfp8

Benim arkadaş bundan kullanıyordu yavru iken, tuvalet egitimi icin de kullandı. Bu şekilde kapiyi da tırmalamaz diye düşünüyorum

Yok şu an yalnız geçirmiyor. Pandemi nedeniyle evdeyim. Günde en az 3 kere odanın dışına çıkarıyorum koşyuruyorum evde. Yemek zamanları da en az 1 er saat yanında duruyorum buna rağmen böyle. Mama kabını zaten bırakmıyorum kaldırıyor çünhü ses yapıyor

Şuan aşıları bitmediği için dışarı çıkaramıyorum veteriner önermedi. Aşıları bitince çıkarabilirsiniz dedi. Yoksa en azından apartmanın bahçesine çıkarırdım ama ona da müsade etmedi her yerde hastalık var dedi

Ozgee00 ben o kafesten aldım ama çok güçlü olduğu için onu sürüklüyordu 2 gün kullanabildik evde duruyor kafes

Ozge00

https://images.app.goo.gl/KcPD3fMzSKbUopfp8

Bu tarz bir sey olmaz mi? Kapiyi tırmalamaz bu şekilde

Ozge00

Tekrar atmışım kusura bakmayın.

Ozge00

Vallahi kapiya sunger yapıştırın desem parçalar onu yer sanırım. Plastik taksaniz onda da yine ses çıkarır ama kapi sesi kadar rahatsız edici olmaz sanırım. Başka alternatif gelmedi aklima. Kedilerde tırmalama tahtasi kullanıyoruz. Kapinin arkasına ipleri yapıştırsaniz? Mesela sert bir kartonu kapiya monte edip halati yapistiriabiliriz

Teşekkürler onu bi düşüneyim öyle ses çıkmaz sanırım

Mehmetkr

Kapıya plastik cam takın tirmalasa bile hiç ses çıkaramaz ayrıca kırılan birşey de değil

Şimdilik banyo paspasını yapıştırdım tırmaladığı yere bayağı sesi azalttı benim uykum hafif olduğu için ben duyuyorum ama eşim uyanmıyor mesela

Mehmetkr

Kapınızın alt kısmına akrilik yerleştirin hiç ses çıkmasın