Köpeği Gece Kapıyı Tırmalıyor

3 aylık golden köpeğim var gündüzleri çok vakit geçiriyorum oynuyoruz koşturuyorum yoruyorum yalnız geceleri uyanıyor ve odasının kapısını tırmalıyor Bu da ses yapıyor haliyle apartmandakiler in rahatsız olmasını istemiyorum önereceğiniz bir şey var mı kapıya monte edebileceğim ses yapmasını engelleyecek ne olabilir

27 CEVAP

Ozge00

Neden yatmasın ve odaya girmesin? Evde bakılıyorsa kedi gibi o da yatabilir. Zaten yavru imiş.

Petlover34

Abi köpek odada niye tek dursun ne alaka? Bir sürü arkadaşim var köpekleri kediden zararsiz kendi halinde yatağinda koltukta takiliyor.

Ozge00

Odadan çıkmak istiyordur. Tek odada durma nedeni nedir?
Yaninizda da yatabilir veya evin icimde gezebilir siz uyurken. Tek canı sıkılıyor muhtemelen.

Ozge00

Köpeğin tek odada durmasi ne kadar mantıklı? Üstelik yavru?

zibityus

canı sıkılmaz köpek tek başına kalınca uyur. goldenlar zaten çok enrjiktir daha çok yormalısınız demek ki yeterli olmuyor. odaya çiş pedi mama kabı bıraktıysanız bunlar da köpeği strese sokar.

zibityus

bu yaşta bir köpeği 7 saat yalnız bırakmak doğru olmaz umarım öyle yapmıyorsunuzdur. yani 3 saat ideal. -gece uyku süresi dahil değil-

Petlover34

Siz bilginizi nereden aldiniz? Özel eğitim sertifikaniz, diplomaniz var mi?

FerayeG

Köpek besleyen ayrı kedi besleyen ayrı yargı dağıtıyor :) adam bekçi köpeği için ırk soruyor dün, aman Allahım ne saçma muhabbetler. Sizene ya milletten soruya cevap ver geç. Sen yazıp kafa ütüleyince kimsenin fikri değişmiyor zaten kasmayın bu kadar.

Odada yalnız kalması gerekiyor çünkü şu an tuvalet alışkanlığı tam oturmadı evin başka taraflarına yapıyor bu yüzden Odada yalnız kalması gerekiyor dışarı alıştığı zaman çıkarabilirim Ayrıca zaten bu köpek en az 7-8 saat evde yalnız kalacak benim sorum odada bırakmalıyım mı değil kapıyı tırmalıyor ses olmaması için nasıl bir çözüm bulabilirim

Mehmetkr

Yaninizda yaramaz sizin odanıza da giremez kedi değil köpekten bahsediyoruz kapıya plastik cam tarzı bişey takabilirsiniz o zaman ses yapmaz

Mehmetkr

Köpekle aynı odada yatmamalisin onun giremediği özel alanın olmalı. Kedi ile kopegi bir tutup kedilerde yapabileceğiniz şeyleri köpeklerde de yapabilirsiniz gibi düşünmeyin. Birsuru arkadaşınızin öyle yapması doğru olduğu anlamına gelmiyor. Eğer bilmiyorsaniz ya hiç kafa karıştırmayın yada kedilerde sıkıntı olmuyor ama köpek de sıkıntı olmaz heralde diye belirtin

Mehmetkr

Neden bilgili olmadığınız bir konuda bu kadar ısrar ediyorsunuz anlamış değilim yavru olması birşeyi değiştirmez zaten eğitim görme yaşına gelmiş. Ben tek odada kalsın demedim sizin odanıza gelmesin dedim mutfak ve yatak odalarının kapılarını kapatıp diğer yerlerde gezmesine izin verebilir zaten

Ozge00

Benim tanıdığım nokta da o zaten

Ozge00

Takıldığım*

Ozge00

Arkadaşın biri yazmış zaten daha cok oyun oynayıp yormak lazimmis gun içinde. Ama anladığım kadari ile günün çoğu evde yalniz geçiyor? Bu durumda arkadaş almak sorunu çözer mi, onu bir araştırmak lazim. Birlikte gunduz enerji atsalar falan?
Ses icin herhangi bir fikrim yok maalesef.