Su Ve Mama Kabının Konumu

incirreis

Merhaba,

3 aylık kedimin tuvaleti, mama ve su kabı benim odamda.(Tuvalet mama ve su kabından uzakta) Ancak salonda birlikte daha çok vakit geçirip benim odamda uyuduğumuz için hem salonda hem de odamda mama ve su kabı bulundurmak istiyorum. Salondan bizi bırakıp yemek yemeye gitmiyor çoğunlukla. Sorunun içinde cevabı vermiş gibi oldum ama bu gibi evin farklı noktalarında mama ve su kabı bulunduran var mı? Teşekkürler

12 CEVAP

incirreis

Soruma ek olarak; 2 odada da mama/su bulunması daha fazla beslenmesine katkı sağlar mı?

incirreis

Çok teşekkür ederim ama gün içerisinde evde yalnız olduğundan maalesef öğün öğün veremiyorum.

Her gün taze mama ve su verebiliyorum sadece. Günlük yiyeceği miktarı kadar sabahtan doldurup ertesi sabaha bitirmesini sağlıyorum.

Şu an 3 aylık ve 1200 gram. Akşam oyun oynamaktan yemek yemeye gitmiyor. Anca ben odada yatarken kalkıp kalkıp yiyor. Biraz daha büyüdüğünde öğün olarak vermeye çalışacağım. Tekrar teşekkürler

ferhat05

Mama yemek yani aklına daha çok gelebilir diyicem ama mamayı öğün şeklinde verin. Kabı doldurup bırakmayın. Önüne koyun yemezse alın geri koyun paketine. O yemedikçe siz geri koyun tekrar önüne koyun. Nerde verdiğinizin çok önemi yok tuvaletinden uzakta olduğundan sonra. Ama kesinlikle mamayı günlük mamasını koyup gün boyu bırakmayın. Günlük 60 gram yiyorsa mesela 3 e bölün ve belli saatlerde 20 şer gram verin. Suyunu her gün tazeleyin ve kaplarını yıkayın.

EK BİLGİ
Son öğününü gece yatmadan bir buçuk saat önce verin.

Denizygt

Ben de bebekliğinden beri sadece odamda tutuyorum mama ve su kabını zaten acıkınca yada susayınca gidip ihtiyaçlarını gideriyor. Yemesi gerektiği miktar kadar mama yı tabağına koyup sabaha kadar bitirmesini sağlıyorum çalıştığım için öğün öğün beslenemez zaten yavru kediler azar azar yedikleri için öğün pek uygun değil bence yetişkin kediler için geçerli öğünle besleme

MerveTurhaann

Benim kedimin odası var. Orda tüm ihtiyaçları mama, su kabı ve tuvaleti gibi başka odaya koymuyorum o açıkınca odasına gidiyor 2 öğün besliyorum sabah ve akşam suyunu her hün değiştiriyorum. Her yere mama kabı koymayın bence hem daha çok yemesini hemde mamanın daha çabuk bozulmasını sağlar

Şöyle yap
İlk başta şunu söyleyeyim. Kedinin suyunu en az 2 kere değiştir. Şimdi başlıyorum:
Benim kedim de 3 aylık ve mama su kabı kumu hepsi benim odamda. ): katta oturuyoruz o yüzden kedim dışarı çıkmıyor. Sen ise mama su kabını kedinin rahatça görebileceği bir yere koy.
Örn:Antre
Su kabını 2 yere koy ama mama kabını öyle yapma çünkü hem maması taze kalmaz hem de kafası karışır.

): yerine 9 yzacaktım :D

Ozge00

Mama ve su kabi yan yana bizim ama baska yerlerde de su kabı var. Pek su içmez kediler genelde o yüzden birkaç yere daha kap koyuyoruz. Ordan icmezse baska yerden içiyor. O konu sıkıntı değil bence.
Mama kabi koymuyorum, aklima da gelmemis niyeyse. Bende koyacağım, belki daha cok yer. Teşekkürler :D

Hacci

Eğer sen yokken odadan çıkabiliyorsa o zaman günlük 70 gram veriyorsan ikiye böl yarısını salona yarısını odana koy kedin biterse diğer mama kabının yerini öğrenmiş olur gider orda yer hem mama bayatlamaz hem sizin içiniz rahat eder hem kedi tam doymuş olur herkes mutlu mesut 🤓

incirreis

Benimki akşama kadar sokakta aç susuz oyun oynayıp akşam evde yemek vermemiş gibi yiyen çocuklar gibi biraz :D aklına gelmiyor gidip yemek işte oynamaktan. O yüzden göz önünde bulunsun istedim. Böyle yapan yok sanırım.

incirreis

Tamamdır dün akşam salona da koymuştum ama sadece suyu bırakayım madem. Mamasını benim odada yemeye devam etsin. Cevap veren herkese teşekkürler

incirreis

Aklımı çelmeyin valla gider her köşeye mama koyarım tam kaldırmıştım :D