Erkek Kedi Kısırlaştırma Süreci Hakkında

kedycil

Kısırlaştırma süreci nasıl ve sonrasında kedide duygusal bir farklılık oluşuyor mu? Kaç TL verdiniz?

7 CEVAP

aylinceyda

Veterinerler arasında fiyat 350-750 olarak değişiyor. Ben kan tahlili, 4 günlük antibiyotik tedavisine ve kısırlaştırmasına 350 TL ödedim. Ankara’da yaşıyorum. Erkek kedi için bence 650 üzeri fiyatlar fazla. Dişi kedilerin ki zaten o fiyattan başlıyor. Kısırlaştırma sonrasında kediniz daha sakin ve uysal olacaktır. Olumsuz hiçbir karakter özelliği oluşmuyor.

LEYLAOZTURK

Merhaba
Ben yeni kısırlaştırdım kedimi. 2 gün kendini bilmeden yattı ve çok kustu. Maşallah şimdi iştahı yerinde. Eskiden de öyleydi şimdide. Kedim kısırlaştırmadan da önce sakindi. Şimdi de sakin. Kısırlaştırınca daha fazla söz dinlemeye başladı. Her söylediğimi anlıyor.

Ayseenur10

Ücret veteriner kliniğinden şehre farklılık gösterir. Gaz anestezi olmasına dikkat edin. Daha sakin oluyorlar ve daha obur, en azından bizde böyle olmuştu

MerveTurhaann

Tekirdağ için söylüyorum 300-350 arası değişiyor. Kan testi için ayrıca 120 lira alıyorlar

bdurcak

istanbulda 600-800 civarı değişir. bizim kedimize damar yolundan anestezi yapıldı. duygu durumu olarak kızgınlıktaki haline göre huysuzluğu kesinlikle azaldı fakat iştahı çok arttı. bir de ilk dönemlerde kızgınlıktaki gibi çiftleşme hareketi yapıyormuş aklınızda bulunsun. hormonların normalin altına inmesi biraz zaman alıyormuş

Sulecrn

Ben kedimi 6 aylik olduğu zaman kisirlaştıracagim daha 1.5 ay var ama şimdiden fiyatlari araştirdim. Osmaniye de gayet iyi ve profesyonel bir vet. Hekim buldum 250 tl dedi erkek kedi için genel muayne(kan testi vs.) 70 tl ye yaptıracağız inşallah.

ferhat05

Bizde erkek kedi kısırlaştırma 500 tl. Testler de 500 tl. Toplam 1000 tl oluyor.
Ama 300-350tlye kısırlaştırma yapan veteriner hekimler de var. Testlerle o da ortlama 600-750 tarzı bir şey olur. Kocaelideyiz.