Kedim Kilolu Mu

ferhat05

Herkes soruyo ben de sorayım dedim. Erkek 8 aylık ve kısır değil. 5 aylık iken, veteriner hekimimiz, "2.5-4 kg arası olması gerekiyo" demişti hiç ölçtürtmedik kilosunu.

*Ben tartıldım sonra onu alıp tartıldım 3.3 kg çıktı. *

8 CEVAP

Ozge00

Tombik birazcik :D daha faazla kilo almamasina dikkat edin ama. Kilo kediler icin iyi değil pek.

Ozge00

Tombikten kastım da kilolu değil. Tam kilosu yerinde.

ferhat05

Tartı doğruysa kilosu iyi.

Bıngıl bıngıl yağları var. Benden fazla yanakları var. Tabii ki bunun da bi bedeli var 😂

Ozge00

Bende cok istiyorum tombik olsun ama olmuyor. Bunun bir sırrı var midir? Ne yiyip içiyor evde :D
Benim yerime de göbeğini mıncırın o zaman :D

ferhat05

Aslında doğduğundan beri bahçede. Komşuların camına dadanıp her şeyi yiyor, biz her ne kadar düzenli olarak kuru mama ile beslesek de. Eve alıcaz inş. Kapıyı açık bırakınca kendi mekanı gibi giriyo peşinden koşturuyorum arkasına bakmadan masa altına, kapı arkasına saklanıyor. Bi görseniz nasıl bakıyor gözümün içine tontişim. Kıyamadım birkaç dakika dolaşsın dedim. Ama en kısa sürede alıcaz içeri.

ferhat05

Göbek mıncırtmıyor. Elimi feda etmem gerekiyor bunun için 😄 Ama bi yanacığından sıkarım 😂

bdurcak

oiyyy tontike bakın. kilo almasını istemiyorsanız evde yapılan yemeklerden vermemeye dikkat edin ve mamasını çay bardağı ölçüsüyle vermeye özen gösterin. benim de kedim 8 aylık ve azcık dobik gittiği için veterineri bize böyle önermişti günde 1.5 çay bardağı kuru mamayı geçmesin diye

ferhat05

Tamam çok teşekkürler. Bi diyet uygular veteriner hekimimiz duruma göre 😁