Kedim Tuvaletini Kum Dışına Yaptı.

baranertaga

Arkadaşlar kedim 5 aylık 2 aydır benimle yaşıyor. Az önce kuma gitti kurcaladı bende yanındaydım tuvaletini yaptı kuma karıştırdı karıştırdı sonra çıktı. Tuvaletten çıkarken kapının önüne oturdu sonra baktım oraya kakasını yapmış. Acaba tam mı yapamadı dedim ama kumu kaptıp çıktı böyle bir şey ilk defa başıma geliyor neden olabilir?

4 CEVAP

Enurm

Temiz olmayabilir. Temizden kastım içinde kakası veya idrarının olması değil en az ayda birkez kumun tamamen değişmesi gerekir. Koku var ise temiz hissetmiyorsa kuma yapmayı reddedilir. Ayrıca kum kabının da yıkanıp temizlenmesi gerekir. Aklıma gelen bunlar umarım yardımcı olur

baranertaga

Teşekkür ederim zaten 1-2 gün içerisinde kabı yıkamayı planlıyordum

aylinceyda

Ben kum kabını 2 haftada bir yıkayıp, kumu yeniliyorum. En fazla 3 hafta kumu aynı tutmanız daha iyi olacaktır. Kumların arkasında yazan/internette tavsiye edilen süreler de genelde en geç 2-3 hafta oluyor.

Seydacelk

Benimkisi de ilk defa bugün başka bir yere yaptı. Anlayamıyorum ben de cidden.