Sokak Kedisi Hapşırma Ve Halsiz

izel33

Merhabalar uzun süredir sokakta baktığım ama bana mama dışında hiç yanaşmayan bir kedim var. İki gündür hapşırıyor ve çok mızmızlanıyordu bugünde baya halsiz olduğunu gördüm mama yemeye geldi fakat yemedi. Veterinere götürmeden uygulayabileceğim bir tedavi var mı ne yapabilirim

12 CEVAP

Karameeell

Ah benim minisim de öyle hasta olmuştu ama çook fenaydı başında ağladığımı biliyorum hiç birsey yemiyor du burnu tıkalı nefes almakta güçlük çekiyordu ben sıcak suya viks koydum minik havlu ile ona buhar uyguladım sabah akşam o çok işe yaradı bir kaç saniye tutuyordum sonra normal tutuyordum ara ara yaptım iki güne geçti gribi ama çok ağırdı benimkinin yeşil akıyordu ve hatta kanlı çıkmaya başlamıştı hapsurdukca geniz akıntısı oluyordu sanırım yemek yiyemiyor du çok korkmuştum bir hafta nerdeyse sabahtan akşama kadar başını bekledim nefes almasını sağladım sürekli burnunu aldım peceteyi ılık su ile ıslatıp gözünü burnunu temizledim ölücek sandım o kadar cabaladimki ağlayarak artık umudum bitmişti nerdeyse.. Patilerini birde yıkadım her seferinde kuruladim çünkü hapsuruyor ve burnuna sürüyor sonra yaliyordu buna engel oldum çok şükür sonucunu aldım kurtuldu.. Şimdi büyüdük abi olduk =) o benim canım can yoldaşım.. Ama soğukta dışarıda olması çok canımı sıkıyor yuvası sepeti var sepetini seviyor orda yatio her yerini kapadım minder koydum kenarlarını filn strafor ile kapattım keyfi yerinde gibi ama çok korkuyorum..

ruffles_

Eğer götüremiyorsanız imuneks işe yarar.Biz veterinere gittik imuneks verdi hayvan boşuna stres oldu.

Minikmuezza

Eger burnunda sumuk biriktiyse pecete ile alin mutlaka.ben bir sokak kedisinin vete danisarak almistim o orda durdugu surece mamanin kokusunu alamadigi icin yemiyordu yemekten kesilmisti

ruffles_

İmuneks şurup alıp eczaneden onu verebilirsiniz suyuna 05.cc olacak şekilde.Ayretten et suyu ve haşlaması verebilirsiniz

izel33

Zaten her gün tavuk suyuna ekmek tavuk didip veriyorum bazen ciğer basende kendi kedimin maması (nd) veriyorum. Onu böyle görünce çok üzüldüm. İnmuneks grip falan ise işe yarar mı peki. Su harici ne şekilde verebilirim suyu ortak kullanıyorlar nereden içiyor bilemiyorum çünkü. Şırınga ile vermem zor. Yaş mama ile verilebilir mi

miya11

diğer kedilerden hastalık kapmış olabilir derhal veterinere götürmeniz şart götürdükten sonra evde de en azından iyileşene kadar bakmanız daha doğru olur

izel33

Bugün immuneks verdim umarım iyi gelir herkese teşekkür ederim

berkeozdede

İyi geldimi

Pelinbatuss

Merhaba aynı sorun benim kedimde de var be çok öksürüyor imuneks yerine immuzinc versem o da olur mu

izel33

Henüz yeni bir kaç gün kullanımdan sonra etkisini gösterir diye düşünüyorum sokak kedisi olduğu için sürekli durumunu göremiyorum.

Bence immuzincte neredeyse aynı verebilirsiniz gibi geldi bana

bilgeeda

Benim sokaktaki yavrularda da iki gün önce aynı problem vardı ben vitamin olarak polivit veriyorum, vete gidip bir tane parazit hapı aldım ve onu dörde bölerek iki yavruya yutturdum yaş mamanın arasına koyarak ve yaş mamaya da hafif sıcak su ekleyerek verdim ki kokusu yoğunlaşsın. Kokuyu daha iyi alınca yemeye başladılar ve iki günde toparladılar sayılır

izel33

İki gündür immuneks veriyorum ve bugün gayet iyi gördüm daha hareketli canlıydı halsizliği gitmişti. Bir süre daha vereceğim ben. Aynı durumu yaşayan arkadaşlara bilgi olması için yazıyorum.