Kısırlaşma Sonrası Beslenme

bdurcak

3 gün önce 7 aylık erkek kedimi kısırlaştırdık ve şu an iştahının inanılmaz arttığını gözlemliyorum. proplan yavru kedi maması bitmediği için bir süre daha ondan vermeye devam ediyoruz fakat kısırlaştırılmış mamalara göre içeriği daha yağlı olduğu için günde 1 çay bardağını geçirmemeye çalışıyorum. iştahının böyle açılması normal mi ve kısırlaştırılmış kedisi olanlar günde ne ölçüde hangi mamayı kullanıyor acaba öneride bulunan olursa çok sevinirim, şimdiden teşekkürler

2 CEVAP

aylinceyda

Kısırlaştırılmış kedilerin iştahı neredeyse %20 artar ve metabolizması yavaşlar. Ölçüsüne uymanız çok önemli eğer uymazsanız hızlı kilo artışı olabilir. Ben N&D tavuklu narlı kullanıyorum. Günlük ölçüsü kedinizin kilosuna göre değişir. İçeriğinde pirinç, et dehidreleri(unu) olmamasına çok dikkat ediyorum. Karbonhidrat ağırlıklı mamalar da hızlıca kilo aldırır. Mamaların içeriklerine bakarak içinize en çok sineni satın alabilirsiniz.

bdurcak

teşekkürler ben de nd markasına geçmeyi düşünüyordum bu önerinizi düşüneceğim