Sokak Kedisi Üşür Mü

pompompurin

Soru başlığı biraz saçma oldu ama. Bahçede baktığım sokak kedisinin sıcak yuvası var, içinde minderi de var. Ama oraya girmek istemiyor. Hep kapının önünde betona yatıyor. Üşütüp hastalanır mı? Kışı rahat geçirmesi için ne yapabilirim?

6 CEVAP

Cakeyta

Kediler de üşür maalesef. Bu sorundan ben de çok muzdaribim. Kedi evleri aldim ben de ama sürekli orda durmuyorlar tabii. En iyisi çok düzenli bir şekilde mama ile besleyip karnını tok tutarak ısınmasına yardımcı olmak olur sanırım

Ozge00

Genelde alcak yerlerde yatmazlar. O yüzden tercih etmezler yerdeki evleri. Kutuları üst üste koyunca en üstteki kutulara çıkıp yapıyorlar. Ben köyde iken lastiklerle ev yapmıştımz alttakine kimse yatmamış, hepsi en üsttekine sıkışmışlar. Tabi sıcak olmasının da etkisi var :D
Tavsiyem ust uste koymak veya daha yüksek bir yere koymak.

pompompurin

düzenli olarak yediriyorum yuvası da var ama girmeyip soğuk yere yatıyor umarım hasta olmaz :(

ferhat05

Bizimkiler de öyle yapıyodu şimdi alıştılar. Betona fısfıs şeklinde onlar yokken sirke veya narenciye kokusu sıkın. Belki hoşlanmayıp yuvasına geri dönebilir.

pompompurin

betona sirke sıksam gider başka soğuk bir yere yatar kesin :D

pompompurin

@ozge00 teşekkür ederim deneyeceğim bunu :)